r e k l a m a

spot_imgspot_img

Muzeum wyróżnione

Dwa spośród wielu zrealizowanych przez Muzeum w Gliwicach w roku ubiegłym projektów, zostały wyróżnione przez Marszałka Województwa Śląskiego w konkursie Wydarzenie Muzealne roku 2010 r.

Uroczystość ogłoszenia wyników Konkursu oraz wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się 25 maja w Muzeum Zamkowym w Pszczynie.

Wśród wystaw wyróżnionych przez jury znalazła się wystawa stała odlewów artystycznych „Słusznie słyną dziś Gliwice…”
Trzeba tu szczególnie podkreślić zaangażowanie oraz intensywną pracę Pani Anny Kwiecień – historyka sztuki, starszego kustosza i kierownika Działu Sztuki i Rzemiosła Artystycznego, bez której realizacja wyróżnionej wystawy –  na tak wysokim poziomie i w tak krótkim czasie – nie byłaby możliwa. 

– Jestem przekonany, że to właśnie dzięki jej pomysłowości, wiedzy i poświęceniu, muzeum może poszczycić się teraz jedną z najnowocześniejszych i najciekawszych ekspozycji na Górnym Śląsku – mówi Grzegorz Krawczyk, Dyrektor Muzeum.

Doceniono także działania edukacyjne tu w szczególności cykl edukacyjny „MEMO”. Realizowany wspólnie z Gliwickim Ośrodkiem Metodycznym od października do maja dla gliwickich gimnazjów i szkół podstawowych.

Jak podkreśla Grzegorz Krawczyk – nagroda cieszy tym bardziej że prócz zaszczytnego wyróżnienia przyznanego przez Komisję Konkursową,  projekt MEMO został bardzo dobrze przyjęty i oceniony przez metodyków, nauczycieli i uczniów, którzy przez wiele miesięcy brali w nim udział.

Ustanowione w 2006 roku Nagrody Marszałka za Wydarzenie Muzealne Roku przyznawane są za najwybitniejsze osiągnięcia z zakresu działalności muzealnej w województwie śląskim dla podkreślenia wagi ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego. Przyznawane są za wydarzenia, które miały miejsce w roku poprzedzającym daną edycję przyznawania nagród.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI