r e k l a m a


MZUK wycofuje się z przebudowy targowiska przy ul. Lipowej

Zbliżają się kolejne wybory. Tym razem mieszkańcy wybierać będą prezydenta Gliwic oraz radnych. Miasto rezygnuje więc z kontrowersyjnych planów przebudowy targowiska w Gliwicach.

„Zmiana planów dot. modernizacji targowiska miejskiego przy ul. Lipowej. Inwestycja nie będzie realizowana w projektowanym zakresie. Wsłuchując się w głosy sprzedających oraz kupujących zapadła decyzja o odstąpieniu od gruntownej modernizacji, by zachować klimat miejskiego targowiska. Zamiast planowanych zmian Targ Lipowy przejdzie lifting. Poprawione zostanie zaplecze sanitarne oraz przeprowadzony remont ogrodzenia” – informuje Miejski Zarząd Usług Komunalnych.

Planowana wcześniej gruntowna modernizacja targowiska była podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich dotyczył przetargu na zakup kontenerów, w których zainteresowani sprzedawcy handlowaliby na zastępczym terenie przy stadionie Piasta Gliwice. Następnie kontenery po zakończonej inwestycji wróciłyby na zmodernizowane targowisko wraz ze sprzedawcami. Przetarg nie został rozstrzygnięty, złożona oferta była droższa od sumy przeznaczonej na ten cel przez miasto.

Targ na lipowej Gliwice
Wizualizacje: A3 Pracownia Architektoniczno-Urbanistyczna

„Z uwagi na bardzo wysokie koszty, które miałyby być przydzielone na modernizację targowiska, podjęta została decyzja o odejściu od zaplanowanych działań. Niezbędne prace są zaplanowane na przyszły rok” – informuje MZUK.

MZUK szacował koszt modernizacji targowiska na 3 miliony 252 tysiące złotych.

Zbliżające się wybory będą motywowały władze Gliwic do przemyślenia kolejnych decyzji w różnych sprawach. Możemy się spodziewać dalszego „wsłuchiwania się w głosy mieszkańców”.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
8 miesięcy temu

dobrze że chociaż nie podano kwoty „inwestycji” oraz ile już na TO poszło drobnych w PLNach

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI