Na autostradzie A4 zatrzymano kierowcę. Okazało się, że…

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 2.30 w nocy na odcinku A4 Gliwice-Żernica. Funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali do rutynowej kontroli kierowcę ciężarówki.

W trakcie czynności funkcjonariusze wyczuli woń substancji odurzających w kabinie pojazdu. Charakterystyczny zapach był bardzo intensywny. Do akcji wkroczył młody labrador Jerry, wyszkolony do wykrywania narkotyków.
Zaledwie kilkanaście sekund zajęło mu wskazanie miejsca, gdzie znajdowały się substancje odurzające. W wyniku dokładnego przeszukania kabiny funkcjonariusze ujawnili susz roślinny w woreczku i folii aluminiowej oraz jointa. W sumie mundurowi zabezpieczyli ponad 3 g suszu roślinnego. Badanie narkotestem potwierdziło, że to marihuana.

Kierowca był trzeźwy i posiadał wymagane dokumenty, ale prawdopodobnie kierował ciężarówką będąc pod wpływem substancji odurzających.
Funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego wezwali na miejsce patrol ruchu drogowego KMP Gliwice. Kierowca został poddany testowi narkotykowemu, wynik był pozytywny.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę ciężarówką. Dalsze postępowanie w tej sprawie poprowadzi już KMP Gliwice.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI