spot_img


Na co zwrócić uwagę wybierając kurs angielskiego online?

Zastanawiasz się nad podjęciem nauki angielskiego przez internet? Świetna decyzja! Nauka online to skuteczna i wygodna forma poznawania najpopularniejszego języka na świecie. Jeśli jednak chcesz być w pełni usatysfakcjonowany z wyników, musisz wybrać dobrej jakości kurs. Z naszego artykułu dowiesz się, na co zwracać uwagę, na jakie pułapki uważać i o co zapytać przed podpisaniem umowy.

Czy warto się uczyć angielskiego przez internet?

Mimo że wiele aspektów naszego życia toczy się od dłuższego czasu online, nauka angielskiego w takiej formie nie przekonuje do siebie wszystkich. Niektórzy nie wyobrażają sobie, że język można szlifować inaczej niż w jednej sali z nauczycielem i innymi uczestnikami kursu. Obawiają się, że angielski przez internet będzie mniej zrozumiały, a sama nauka nieskuteczna. Dodatkowo osoby, które nie pracują na codzień z komputerem, nie są pewne, czy poradzą sobie z techniczną stroną całego przedsięwzięcia.

Wszystkie te wątpliwości są jak najbardziej zrozumiałe. Jeśli jednak przyjrzymy się kwestii nauki angielskiego online bliżej, okaże się, że są także zupełnie bezpodstawne. Internetowe kursy angielskiego są równie skuteczne, co te stacjonarne. Nauczyciel i uczniowie mają taki sam kontakt, wszystkie nowe zagadnienia są tłumaczone w podobny sposób, możesz ćwiczyć mówienie i prowadzenie rozmowy z innymi Słuchaczami. Co istotne, aby wziąć udział w zajęciach, nie potrzebujesz skomplikowanego sprzętu czy zaawansowanej wiedzy technicznej. 

Kursy angielskiego online przynoszą takie same rezultaty jak lekcje w trybie stacjonarnym, a dodatkowo posiadają zalety, których te drugie nie mają.

Zalety wyboru kursu angielskiego przez internet

Nauka angielskiego online, będąc równie skuteczna, jak zajęcia tradycyjne, przynosi dodatkowe korzyści osobom, które się na nią zdecydowały. Do najważniejszych należą: wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy oraz ogromna elastyczność. 

Wygoda – nie musisz dojeżdżać do szkoły

Dojazd do szkoły stacjonarnej, szczególnie w godzinach popołudniowych jest najczęściej równoznaczny z przebijaniem się przez korki i szukaniem wolnego miejsca parkingowego. Czy nie lepiej usunąć te frustrujące doświadczenia ze swojego planu dnia? Konieczność stawienia się osobiście w szkole językowej oznacza także, że w skali miesiąca tracisz naprawdę sporo czasu dojazdy, które mogą trwać dłużej niż same zajęcia. Dotyczy to zwłaszcza osób, które mieszkają w dużej odległości od centrum miasta.

nauka języka angielskiego

Angielski online zapewnia spory komfort. Nie musisz przejmować się warunkami atmosferycznymi i zapewnieniem opieki nad dziećmi na czas Twojej nieobecności w domu. W lekcji z lektorem możesz brać udział w swoich najwygodniejszych dresach, popijając aromatyczną kawę z ulubionego kubka.

Możesz uczyć się z dowolnego miejsca na świecie

Nauka angielskiego online gwarantuje dużą elastyczność. W szlifowaniu języka nie przeszkodzą Ci wyjazdy, zepsuty samochód uniemożliwiający dojazd czy gorsze samopoczucie. Na internetowym kursie angielskiego możesz uczyć się z dowolnego miejsca na świecie, jeśli tylko masz dostęp do internetu. Jeżeli dodatkowo zdecydujesz się na kurs z elastycznym grafikiem i ćwiczeniami multimedialnymi dostępnym 24/7, bez problemu połączysz naukę z pracą, wyjazdami i obowiązkami domowymi.

Oszczędzasz 

Nauka angielskiego przez internet przekłada się na odczuwalne oszczędności. Przede wszystkim, nie musisz wydawać pieniędzy na paliwo lub bilety komunikacji miejskiej, aby dotrzeć do szkoły. Po drugie, pełniej wykorzystujesz zajęcia z lektorem. W modelu tradycyjnym każdemu zdarza się nie dotrzeć na lekcję z rozmaitych powodów, od konieczności pozostania w pracy dłużej poczynając, na grypie kończąc. W formule online absencja na zajęciach jest zdecydowanie niższa, co oznacza, że po prostu nie tracisz pieniędzy.

Czym powinien charakteryzować się dobry kurs języka angielskiego online?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze internetowego kursu języka angielskiego? Oto lista cech kursu, na który warto się zdecydować:

Kwalifikacje osób przygotowujących kurs

Organizacja kursu angielskiego online nie ogranicza się do kompetencji samego lektora, który prowadzi zajęcia. To projekt, w który zaangażowanych jest znacznie więcej osób i każda z nich powinna być wykwalifikowanym specjalistą w swojej dziedzinie. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zapytaj o to, czy nauczyciel, który będzie Cię uczył, ma odpowiednie kwalifikacje formalne oraz czy jest odpowiednio przeszkolony do prowadzenia zajęć przez internet. Zainteresuj się także, z jakich materiałów będzie korzystać na zajęciach i do kogo możesz zwrócić się o pomoc w razie potrzeby. 

Doświadczenie w prowadzeniu kursów online

W związku z pandemią koronawirusa niemal każda szkoła językowa przeniosła swoje działania do internetu i zaczęła oferować kursy online. Wiele z nich nie ma w tym zakresie wielkiego doświadczenia. Inne, jak np. szkoła angielskiego Speak Up, specjalizują się w tej formie nauczania od lat i może pochwalić się świetnie wyszkoloną kadrą oraz szeroką wiedzą, jak naukę przez internet prowadzić w najbardziej efektywny sposób. Warto wybrać kurs w szkole o jak największym doświadczeniu.

Możliwość wyboru oferty dostosowanej do Ciebie

Nauka języka obcego jest najskuteczniejsza wtedy, gdy możesz dopasować ją do swoich potrzeb, możliwości i celu. Wybierz kurs online, w którym z pomocą doświadczonego nauczyciela ułożysz indywidualny plan nauki, ustalisz jego tempo i zdecydujesz, na których aspektach języka chcesz skupić się najbardziej.

Dostępność do materiałów multimedialnych

Umiejętności językowe warto szlifować nie tylko podczas zajęć z lektorem. Szybciej i bardziej efektywnie nauczysz się angielskiego, jeśli będziesz miał możliwość wykonywania ciekawych ćwiczeń multimedialnych, dzięki którym udoskonalisz rozumienie ze słuchu, wymowę, pisownię, gramatykę i znajomość słownictwa. Wybierając ofertę, warto zwrócić uwagę na to, czy obejmuje ona dostęp do tego typu nowoczesnych materiałów multimedialnych.

nauka języka angielskiego

Zajęcia z lektorem języka angielskiego

Wydawałoby się, że to oczywiste, a jednak nie zawsze tak jest. Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, upewnij się, że znajdują się w niej zajęcia z lektorem. Zdarza się, że szkoły językowe oferują jedynie dostęp do ćwiczeń multimedialnych, określając je mianem kursu angielskiego online.

Dowiedz się jak będziesz mógł monitorować postępy w nauce

Regularne monitorowanie postępów w nauce jest bardzo ważnym elementem całego procesu i pozwala utrzymać wysoki poziom motywacji. Dopytaj, w jaki sposób będziesz mógł sprawdzać swój progres w wybranej przez Ciebie szkole. Warto wybrać kurs, w którym opanowanie danego zakresu materiału jest sprawdzane systematycznie, np. w formie testu na platformie e-learningowej po każdym rozdziale. 

Podsumowanie

Dobry kurs angielskiego przez internet gwarantuje skuteczną, szybką i wygodną naukę. To także sposób na oszczędność czasu i pieniędzy oraz wykorzystanie zajęć w większym stopniu, niż ma to miejsce na kursach stacjonarnych, zwłaszcza gdy wybierzesz ofertę z elastycznym grafikiem i zindywidualizowanym planem nauki.

Materiał powstał we współpracy ze Speak Up, szkołą języka angielskiego. Pełną ofertę kursów językowych online możesz sprawdzić na stronie https://www.speak-up.pl/angielski-online

Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI