r e k l a m a

spot_imgspot_img

Największy gliwicki festiwal filmowy startuje 19 kwietnia

To już piąta edycja Festiwalu „DRZWI”, organizowanego przez Gliwicki Klub Filmowy Wrota.

W programie wiele atrakcji – konkursy, pokazy, występy na żywo oraz warsztaty. Jak co roku, największe emocje, zarówno wśród twórców, jak i widzów, budzi konkurs. Także tym razem jury wybierze najlepszego autora w każdej kategorii (kino amatorskie, niezależne i studenckie) i uhonoruje go nagrodą pieniężną oraz statuetką.

Wszystkie zgłoszone filmy wyświetlane będą w blokach tematycznych. Dodatkowo przewidziano również prezentacje pozakonkursowe.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2012_04/20120411_drzwi.flv” /]
 

Pierwszego dnia odbędzie się premiera książki „Filmowe Południe – Kino amatorskie na Górnym Śląsku” autorstwa Wojciecha Szwieca i spotkanie z jej bohaterami.

Na piątkowy wieczór zaplanowana jest część muzyczna – finaliści konkursu „Granie na żywo do ekranu” zaprezentują odbiorcom swoje interpretacje. Od animacji, wzbogaconych muzyką na żywo, dosłownie nie można oderwać wzroku.

W sobotę, 21 kwietnia, odbędzie się premiera filmu „Droga do zrozumienia” w reżyserii Marcina Kondraciuka.

Opowiada on o trójce niepełnosprawnych przyjaciół, którzy wybrali się w podróż do Radzanowa. Podczas wyprawy przeżywają wiele, na pozór zwyczajnych, przygód. Tego samego wieczoru odbiorcy zobaczą również „Inny film” – dokument realizowany przez Ekipę z Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w reż. Brygidy Frosztęga – Kmiecik.
Dokument jest swoistą próbą definicji filmoterapii planowej (projekt prowadzony przez klub WROTA od 2005 roku www.filmoterapia.eu) Po pokazach dla zgromadzonej publiczności wystąpi Kołłątajowska Kuźnia Prawdziwych Mężczyzn i gość specjalny. Wstęp tylko na premierę za okazaniem zaproszenia.

Festiwalowi towarzyszą cykle warsztatów filmowych dla dziennikarzy, operatorów, aktorów, reżyserów i dźwiękowców, którzy chcą pogłębiać swoją wiedze realizacji filmowej.

Organizatorzy zadbali również o inne atrakcje związane jubileuszowa edycją. Na potrzeby promocji twórców filmowych zostanie utworzone studio festiwalowe a autorzy muzyczni otrzymają rejestracje w postaci teledysku z koncertów.

Tegoroczna edycja „Drzwi” odbywać się będzie w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” (ul. Pszczyńska 81).

Informacje na temat Festiwalu, towarzyszących mu warsztatów, a także relacje z poprzednich jego edycji oraz dokładny program można znaleźć na stronie www.ffdrzwi.gkf.com.pl.

Festiwal charakteryzuje m.in. łączenie świata rehabilitacji społecznej os. niepełnosprawnych ze światem filmowym a ma to miejsce podczas warsztatów filmowych INTR FESTIWALOWYCH gdzie co roku ekipa klubu zaprasza nowe osoby i wspólnie z nimi realizuje 4 obrazy. W tym roku intro jest jedno podzielone na cztery części o wspólnej fabule. INTRA realizowane są z udziałem os. niepełnosprawnych po stronie ekipy technicznej jak i aktorskiej. W tym roku na plan został zaproszony Cezik.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI