r e k l a m a
spot_imgspot_img

Napisały prace dyplomowe o Gliwicach. Dostaną spore pieniądze

Rozstrzygnięto dziesiątą, jubileuszową edycję konkursu prezydenta Gliwic na najlepszą pracę licencjacką, magisterską i doktorską, dotyczącą miasta.

Podobnie jak w roku ubiegłym triumfowały panie.

Do rywalizacji zgłoszono 20 prac dyplomowych obronionych w latach 2004 – 2014. Ostatecznie ze względów regulaminowych wzięto pod uwagę 18 prac – 4 licencjackie i 14 magisterskich. Oceniała je 7-osobowa komisja konkursowa pod przewodnictwem naczelnika Wydziału Kultury i Promocji Miasta UM (zasiadali w niej m.in. przedstawiciele Politechniki Śląskiej oraz Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości).

Wyróżniono dwie autorki: Małgorzatę Haładus, absolwentkę Uniwersytetu Śląskiego (za magisterium „Jedno miasto. Trzy dzieciństwa. Obraz Gliwic w twórczości Horsta Bienka, Juliana Kornhausera i Adama Zagajewskiego”) oraz Aleksandrę Biały, absolwentkę Politechniki Śląskiej (za magisterium „Śląskie Centrum Kongresowe”). W opinii jury wykazały się one nie tylko wszechstronną wiedzą i starannością w ujęciu tematów i w doborze materiałów źródłowych, ale też nieszablonowym myśleniem i wizjonerskim podejściem do kwestii wielokulturowości i historycznej schedy Gliwic – przemysłowego miasta pogranicza. Uwagę jurorów przykuła ponadto dbałość o język i formę prac.

Zwyciężczynie konkursu otrzymają nagrody pieniężne o łącznej wartości 15 tys. zł.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI