r e k l a m a
spot_imgspot_img

Nauka poszła w las

12 tablic z kolorowymi zdjęciami i dokładnym opisem leśnej fauny składa się na nową ścieżkę edukacyjną.

Powstała ona w Lesie Komunalnym, najłatwiej dotrzeć tam od strony ul. Leśnej. To kontynuacja przedsięwzięcia, które Miejski Zarząd Usług Komunalnych rozpoczął w ubiegłym roku.

Największa enklawa zieleni miejskiej w Gliwicach zyskała nową atrakcję. Na terenie Lasu Komunalnego od strony ul. Leśnej pojawiła się nowa ścieżka edukacyjna. To kolejny etap wprowadzonych w 2010 r. tablic gatunkowych opisujących drzewa rosnące na terenie lasu. Tym razem przedstawiają one okoliczną faunę.

Podczas spaceru po leśnej łące możemy poszerzyć swoją wiedzę na temat zwierząt, ptaków oraz owadów występujących na terenie lasu.

Ścieżka składa się z 12 kolorowych tablic. Zamieszczone są na niej informacje o ptakach wodnych, śpiewających, drapieżnych, a także o występujących na terenie lasu zwierzętach.

Nie wszyscy zapewne wiedzą, że można tam spotkać m.in. sarny, zające, a nawet dziki.

Z tablic dowiemy się w jaki sposób je dokarmiać. Dzięki informacjom i zdjęciom znajdującym się na tablicach bez trudu rozpoznamy również owady pojawiające się w tej okolicy.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Deni
Deni
12 lat temu

Ciekawa jestem ile tym razem wytrzymają? Te wcześniejsze były bardzo szybko obdarte z treści.

ortografista
ortografista
12 lat temu

A pisałem – wyciąć w pień lasy, same szkody . To nie. Śmieją się skrycie i pukają w czoło…A gdyby lasów nie było, to i nauka….
Pozdrawiam myślących.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI