r e k l a m a


Nie bądź żyła, oddaj krew!

spot_img
r e k l a m a

KRajowy KRwiecień KRwiodawstwa dotarł na Śląsk.

KRajowy KRwiecień KRwiodawstwa to akcja aktywnie promująca krwiodawstwo oraz świadomą transplantologię mająca korzenie w KRakowskim KRwietniu KRwiodawstwa powstałym z inicjatywy krakowskich studentów. Tegoroczna edycja akcji promującej krwiodawstwo, dzięki porozumieniu Samorządów Studenckich, odbędzie się w Krakowie oraz 5 innych miastach Polski: Katowicach, Gliwicach, Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie.

W każdym z nich, w największych ośrodkach uczelnianych, odbędą się konferencje, pokazy ratownicze, tematyczne imprezy w klubach i najważniejsze – zbiórki krwi.

Do oddania krwi może przystąpić praktycznie każdy, ale trzeba spełnić kilka warunków. Dawca krwi musi być zdrowy, wypoczęty i wyspany. Przed oddaniem krwi należy spożyć lekkostrawny posiłek oraz wypić około 1,5 litra płynów, najlepiej wody. Koniecznie trzeba pamiętać o wzięciu ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem.

Oddawanie krwi składa się z czterech etapów: wypełnienia formularza, krótkiego badania, oddania krwi i odebrania czekolady. To nic trudnego, a może naprawdę pomóc.

W Katowicach i Gliwicach KRKRKR 2012 ruszy 12 kwietnia i potrwa do 25 kwietnia.

Zbiórki krwi będą przeprowadzane:

12.04 – Politechnika Śląska, Akademik Ondraszek, świetlica, ul. Kujawska 2, Gliwice
16.04 – Politechnika Śląska, Plac Krakowski – Gliwice
24.04 – Uniwersytet Śląski, Ambulans przy ul. Bankowej 12
25.04 – Politechnika Śląska, Akademik Ondraszek, świetlica, ul. Kujawska 2, Gliwice

Dodatkowo, organizatorzy zapraszają na 8. Studencki Festiwal Nauki odbywający się od 24 do 26 kwietnia. W ramach Studenckiego Festiwalu Nauki, Uniwersytet Śląski otworzy swoje aule, biblioteki, pracownie i laboratoria. Tym samym zostanie stworzona niesamowita okazja do odwiedzenia miejsc, które na co dzień są niedostępne dla osób niezwiązanych ze środowiskiem akademickim, a także do spotkań, rozmów i zdobycia wielu ciekawych informacji, których próżno szukać w innych źródłach.
Więcej informacji na temat oddawania krwi i transplantologii oraz akcji KRKRKR 2012 znajduje się na www.krkrkr.org.pl.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI