r e k l a m a
spot_imgspot_img

Nie ma chętnych do prowadzenia Balcerka

Będzie drugi konkurs na dzierżawę nieruchomości przy ul. Toszeckiej 2 i zorganizowanie tam nowego targowiska miejskiego.

Popularny plac targowy Balcerek wraz z końcem tego roku, w związku z budową Drogowej Trasy Średnicowej, zakończy działalność przy ul. Fredry. Władze miejskie chcą pomóc kupcom. Zwłaszcza, że prywatny inwestor, który zapowiadał postawienie hali targowej przy ul. Traugutta, na razie jej nie buduje. O lokalizacji przy ul. Toszeckiej samorządowcy od dawna rozmawiali z przedstawicielami stowarzyszenia skupiającego handlowców z Balcerka. Okolica staje się coraz bardziej atrakcyjna. W niedalekim sąsiedztwie działają już market LIDL oraz hala handlu hurtowego Selgros Cash & Carry. Modernizowany jest układ drogowy.

Kto zajmie się urządzeniem targowiska i jak będzie ono wyglądało? Tego jeszcze nie wiadomo.

Pierwszy konkurs na wydzierżawienie nieruchomości nie przyniósł rozstrzygnięcia. Zorganizowaniem targowiska interesowało się kilka firm, ale nie zdecydowały się one na złożenie ofert. Swojej oferty nie złożyli też najbardziej zainteresowani – przedstawiciele kupców z Balcerka.
– Zebraliśmy uwagi tych firm, przeanalizowaliśmy je i skorygujemy warunki konkursu. Warunki dzierżawy oraz kryteria wyboru oferty zostaną uproszczone tak, aby nie ograniczały nadmiernie inicjatywy przyszłego inwestora. Ponownie określimy jednak powierzchnię, która powinna być przeznaczona dla kupców. Zależy nam, aby miejsca handlowe zostały przygotowane jak najszybciej, więc drugi konkurs ogłosimy jeszcze w tym miesiącu – informuje Aleksandra Wysocka, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pomyslowyDobromir
pomyslowyDobromir
11 lat temu

Z tym Balcerkiem to lekka przesada , może od razu przenieśmy targ do Łabęd …

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI