spot_img


Nie pakuj się w plastik. Eko akcja w CH Forum

Na niedzielę 23 stycznia przypada Dzień Bez Opakowań Foliowych. Z tej okazji w gliwickim CH FORUM można oglądać nietypową instalację złożoną z… toreb papierowych i wielorazowych. Można też wziąć udział w warsztatach, podczas których uczestnicy wykonają firanówki, czyli torby z niepotrzebnych już firanek.

Niecodzienna ekspozycja toreb, na którą klienci natkną się w okolicach punktu informacyjnego
CH FORUM, zwraca uwagę na zjawisko plastiku w środowisku. Centrum zachęca nią, aby przy okazji Dnia Bez Opakowań Foliowych zerwać z tzw. foliówkami.

Niemalże w każdym sklepie w CH FORUM da się kupić jej sensowny zamiennik, np. torby papierowe,
a nade wszystko torby wielokrotnego użytku, nierzadko pochodzące z recyklingu. W zasadzie większość naszych najemców odchodzi lub odeszła już od toreb foliowych, co doskonale wizualizuje nasza instalacja
– mówi Alicja Suchańska-Królica, menedżer ds. marketingu w CH FORUM.

Na planszy informacyjnej, umieszczonej przy ekspozycji, można zapoznać się z najważniejszymi  faktami, które przemawiają za porzuceniem foliówek. Na przykład tym, że produkcja jednej torebki trwa mniej niż sekundę, a służy nam ona średnio przez 20 minut. Za to rozkłada się blisko 400 lat. Foliówka zanieczyszcza środowisko i jest niebezpieczna dla stworzeń w morzach i oceanach. Statystyczny Polak zużywa rocznie około 300 foliówek, a Norweg zaledwie 8.

W zmianie tej niekorzystnej statystyki i postawy na bardziej eko mogą pomóc… warsztaty. CH FORUM zaprasza na nie razem z gliwickimi rękodzielniczkami. Podczas zajęć ich uczestnicy wykonają eko torby z… firanek! Świetnie sprawdzą się jako opakowania na różne przedmioty, zakupy, a nawet żywność. Warsztaty odbędą się na Scenie Głównej, w piątek (21 stycznia, godz. 14-19) oraz w sobotę (22 stycznia, godz. 12- 17). Udział w nich jest bezpłatny.

Na wspomnianej planszy klienci CH FORUM znajdą także kilka innych eko porad, które warto stosować na co dzień. Na przykład:

  • zrezygnować z  pakowania żywności w folię i przyjść na zakupy z własnymi opakowaniami;
  • jeśli to możliwe, zrezygnować z plastikowych wieczek na napoje, a te spożywać we własnych kubkach wielorazowych;
  • używać wielorazowych bidonów na wodę i dzbanków filtrujących wodę;
  • używać plastikowych sztućców wielokrotnie, a najlepiej mieć przy sobie swój zestaw.

Gliwickie CH FORUM jest partnerem akcji „Nie bądź plastik”, która rozpoczęła się ponad 2 lata temu, a jej inicjatorem była Firma Reklamowa Kuc. Do kampanii przystąpiło już ponad 50 obiektów handlowych w Polsce. Materiały informacyjne kampanii są dostępne na stronie dontbeplastic.com
Można tam znaleźć wiele faktów, które otwierają oczy na problem plastiku w środowisku, a także praktyczne informacje, pomocne w zmianie nawyków.
Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI