r e k l a m a
spot_imgspot_img

Nieznany numer – kto dzwoni? Sprawdź w internecie!

Miliardy telefonów komórkowych na całym świecie są w tej chwili aktywne – większość z nich wykorzystywana jest na przykład do serfowania w sieci czy czatowania ze znajomymi. Jedną z podstawowych – i nadal najpopularniejszych – form kontaktu jest jednak połączenie głosowe. Tak wielka skala sprawia oczywiście, że większość numerów jest nam nieznana. Niemal każdy więc doświadczył przynajmniej raz połączenia, które pochodziło z nieznanego numeru. Czy możliwe jest sprawdzenie, kto do nas dzwonił? Jak to zrobić?

Nieznany numer – czy zawsze jest groźny?

Każdy użytkownik telefonu z pewnością przynajmniej raz zobaczył na wyświetlaczu swojego urządzenia nieznany numer. Większość z nas podchodzi do tego rodzaju połączeń bardzo ostrożnie – kojarzą nam się one z próbami oszustw, naciągnięć czy nieuczciwymi praktykami sprzedażowymi. Spora część z nas od razu takie połączenie odrzuca i nie chce nawet sprawdzić, kto kryje się po drugiej stronie słuchawki. Oszuści dziś korzystają z socjotechnik i żerują na naszej łatwowierności, naiwności czy niewiedzy. Nie każde połączenie z nieznanego numeru musi być jednak dla nas potencjalnie niebezpieczne. Niektóre z połączeń pochodzić mogą przecież chociażby od naszego operatora komórkowego, który próbuje się skontaktować z nami na przykład w sprawie kończącej się niedługo umowy. Za tego rodzaju połączeniem może też stać przedstawiciel banku czy innego usługodawcy, z którym jesteśmy związani. Ostatecznie z nieznanego numeru może dzwonić znana nam osoba, która z jakiegoś powodu utraciła dostęp do swojego urządzenia. Najlepszym rozwiązaniem byłoby więc sprawdzenie właściciela danego identyfikatora. Czy jednak zawsze jest to możliwe? 

Gdzie można sprawdzić właściciela numeru?

Wiele osób kieruje pierwsze kroki ku wyszukiwarce internetowej i nie jest to bynajmniej rozwiązanie pozbawione sensu. Wpisując numer w Google możemy się na przykład dowiedzieć, czy jest on powiązany z jakąś firmą i instytucją Wyszukiwarka przedstawi nam także szereg wyników, które przekierują nas chociażby na stronę infonumer.pl. Jest to strona, która tworzy swego rodzaju bazę danych o opiniach na temat konkretnych numerów telefonów. Dzięki serwisowo dowiemy się chociażby, które numery mogą okazać się przydatne, a które lepiej zablokować i dodać do czarnej listy. Warto pamiętać, że opinie pochodzą od innych użytkowników sieci i nie wszystkie numery można w ten sposób sprawdzić ze stuprocentową skutecznością. Większość tego rodzaju usług jest płatna – przed skorzystaniem z nich warto więc zapoznać się z ich regulaminem czy cennikiem. 

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI