Nowa droga połączy Bojkowską i Pszczyńską

Szykuje się kolejna inwestycja drogowa, która powinna ułatwić życie kierowcom.

600- metrowy łącznik powiąże ulice Pszczyńską i Bojkowską, w rejonie ul. Okrężnej.
Zarząd Dróg Miejskich – ogłosił właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla tej inwestycji. Projekt ma być gotowy w ciągu 6 miesięcy.

Obecnie, w miejscu, gdzie ma powstać nowa droga, od ul. Bojkowskiej w kierunku Pszczyńskiej biegnie ślepa ulica o długości ok. 600 metrów, która kończy się na wysokości Radanu.

Na mapie sytuacyjnej można zobaczyć jak przebiegać będzie nowa ulica.

Planowany łącznik będzie miał 600 metrów i obejmie 200 metrowy dojazd do firmy Radan wraz z 37 stanowiskami postojowymi.

Ulica będzie miała 7 metrów szerokości i dwa pasy ruchu po 3,5 metra. Będzie dochodzić do ul. Okrężnej, i dalej do Pszczyńskiej. Po lewej stronie nowej drogi powstanie ciąg pieszo – rowerowy o szer. 3 metrów. Ulica będzie oświetlona i skanalizowana. W miejscu skrzyżowania z torem kolejowym KWK Sośnica – Makoszowy przewidziano przejazd kolejowy zabezpieczony zaporami.

Nina Drzewiecka

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
12 lat temu

Ciekawe ale czy konieczne?

strazn1k
strazn1k
12 lat temu

Droga jest dość uczęszczana, takie połączenie sprawi, że jeszcze chętniej ludzie będą tamtędy jeździć. Moim zdaniem bardzo dobry skrót. Ludzie narzekają na niby „wąskie gardło na Pszczyńskiej”, a ta droga jest właśnie alternatywą.

Piotr
Piotr
12 lat temu

Ale okrężna tez jest blisko i wcale ona nie jest bardzo uczęszczana. Bardziej by się przydało połączenie żwirki z Panewnicka co kiedyś było w planach 

Adam
Adam
12 lat temu

Ta droga istnieje w planach od bardzo dawna (przynamniej 10 lat). Jest to końcowy fragment obwodnicy miejskiej.Tej samej, która swój początek ma w węźle koło ARENY i aktualnie kończy się na skrzyżowaniu z ul. Sowińskiego. Plan zamieszczony powyżej tego nie uwzględnia ale na końcu ul. Okrężnej aktualnie jest rondo z sygnalizacją uliczną na skrzyżowaniu z ul. Pszczyńską (wjazd na wężeł Gliwice-Sośnica).

dociekliwy
dociekliwy
12 lat temu

oj przyda sie. W ten sposób jeszcze prościej ominiemy korki na wiadukcie na Pszczyńskiej.

gliwiczanin z bojkowa
gliwiczanin z bojkowa
12 lat temu

ta droga jest pilnie poczebna z związku otwarciem niedługo TESCO Centrum magazynowe na bojkowskiej podobno ma być do 1000 tirów dziennie dostarczać towar to w Bojkowie na drogach będą korki i wypadki na codziennie

urywacz gwintów
urywacz gwintów
11 lat temu

A co z mieszkańcami Bojkowa ? Oni też chcą dojechać do węzła autostrad w miarę najkrótszą drogą.

R
R
9 lat temu

I kiedy to wybudują?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI