r e k l a m a
spot_imgspot_img

Nowy rezonans w gliwickim szpitalu

W szpitalu Vito-Med przy ul. Radiowej otwarto nowoczesną pracownię rezonansu magnetycznego. Zainstalowane tam urządzenie zapewnia pacjentom wysoki komfort badania. Diagności mogą liczyć na doskonałą przejrzystość i spójność uzyskiwanego obrazu.

Zaprezentowany oficjalnie w poniedziałek aparat SIGNA™ Explorer firmy GE Healthcare wykorzystuje nową technologię obrazowania, łącząc postępy w dziedzinie rezonansu magnetycznego z zaawansowaną inżynierią. Jego uruchomienie przez spółkę Voxel to milowy krok w rozwoju i funkcjonowaniu szpitala Vito-Med, w którego strukturach działa jedyny w powiecie gliwickim oddział neurologiczny i pododdział udarowy.

– Do tej pory pacjenci, którzy wymagali diagnostyki z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego musieli być przewożeni na badania do różnych ośrodków – przypomniała podczas otwarcia pracowni rezonansu magnetycznego Joanna Krukowska, prezes zarządu spółki Vito-Med. – Teraz tak potrzebny, supernowoczesny sprzęt jest na miejscu. Chorzy z oddziału neurologii i pododdziału udarowego będą mogli szybciej trafić na specjalistyczne badanie. To nie tylko usprawni pracę kadry medycznej, ale również wpłynie na bezpieczeństwo i komfort pacjentów przyjmowanych do naszego szpitala – podkreślała Joanna Krukowska.

Dzięki nowatorskim aplikacjom, opracowanym z myślą o z minimalizowaniu czasu trwania badania i poprawie jakości obrazu, a także automatycznemu doborowi cewek, urządzenie SIGNA™ Explorer zapewnia zupełnie nowy poziom komfortu podczas badania rezonansowego. Dodatkowo konstrukcja aparatu umożliwia automatyzację tzw. protokołów pacjenta, co pozwala skrócić czas badania i zwiększyć liczbę pacjentów diagnozowanych w ciągu jednego dnia.

MSI

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
5 lat temu

Zapisy na rezonans na 2038 r.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI