Odpowiedni domek na działkę

Własna działka to duży komfort, szczególnie latem i wiosną, kiedy mamy miejsce aby urządzić grilla dla znajomych, czy po prostu poleżeć i wygrzewać się w ciepłych promieniach słonecznych. Dom z drewna na takiej działce to miejsce, do którego chętnie wracamy. W zależności od tego jaki charakter ma nasza działka, wybór odpowiedniego budynku nie powinno być dla nas problemem.

Mały domek działkowy

Zacznijmy od małych domków na działki, szczególnie te znajdujące się na Rodzinnych Ogródkach Działkowych. Działki RODOS charakteryzują się tym, że posiadają małą powierzchnię i są, zazwyczaj w kształcie prostokąta. Domy z drewna na takie działki to jedno, dwuizbowe pomieszczenia, które pomieszczą wszystkie potrzebne rzeczy jak kosiarka, grill, krzesła, stolik, a także aneks kuchenny i toaletę. Z naszego katalogu z500 proponujemy wyjątkowy, mały dom Zx207, w którym znajduje się toaleta oraz salon z kuchnią. Cały budynek może być postawiony na działce o minimalnych wymiarach 13,4m x 12m. 

Domy drewniane na większą działkę

Domy drewniane to także domki wypoczynkowe, które często widzimy w górach. Oprócz tego wiele pensjonatów decyduje się właśnie na ten rodzaj budownictwa. Oddaje nie tylko charakter miejsca w jakim się znajduje ale także idealnie pasuje do górskiej scenerii. Jeżeli posiadasz działkę, ale nie masz pomysłu na projekt wymarzonego domku – sprawdź katalog dostępnych projektów MAWIT. Całoroczne domy szkieletowe wbrew pozorom świetnie nadają się także na sezon zimowy. Pokusilibyśmy się o stwierdzenie, że najlepszy domek w jakim można spędzić ferie zimowe to właśnie ten z drewna, gdzie w salonie znajduje się przytulny kominek, a w tle słychać trzaskanie palącego się w kominku drewna. Ogrzewanie tych pomieszczeń może odbywać się na różne sposoby. Kominek najbardziej kojarzy nam się właśnie z tym typem budownictwa, lecz do wyboru pozostaje jeszcze skuteczne ogrzewanie podłogowe czy kosztowniejsza opcja pompa ciepła.

Dlaczego warto wybrać dom drewniany?

Przeważającą zaletą domów drewnianych jest ich cena oraz bogaty asortyment projektów, spośród którego klienci mogą dowolnie wybierać ten, który najbardziej przypasuje im do gustu. Niskie koszty eksploatacji oraz fakt, że są to domki całoroczne sprawia, że klienci decydują się właśnie na tę opcję. Oprócz tego, domki drewniane pozwalają za stosunkowo niewielkie koszty, stworzyć miejsce do spania i odpoczynku podczas pobytu. Całoroczny dom z drewna na działce to inwestycja, o której warto pomyśleć.
Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI