r e k l a m a


Ogrodzenie panelowe – wady i zalety. Jak wygląda montaż ogrodzeń panelowych i ich koszt?

Każdy inwestor, ale też właściciel firmy staje przed dylematem, jakie ogrodzenie wybrać. Niewątpliwie trzeba pamiętać, że poza estetyką istotne znaczenie ma trwałość. Na uwagę zasługują ogrodzenia panelowe. Warto na ich temat dowiedzieć się więcej.

Ogrodzenie panelowe – niezawodne w każdych warunkach

Ogrodzenia panelowe cieszą się naprawdę dużą popularnością. Jest to w pełni zrozumiałe, biorąc pod uwagę fakt, że zachwycają trwałością, są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Oczywiście trzeba wybrać takie, które posiadają ochronę antykorozyjną. Dzięki temu nie wymagają renowacji, a przy tym nie rdzewieją nawet pod wpływem zmiennej temperatury, wilgoci. Nie płowieją też pod wpływem promieni słonecznych. Trzeba jeszcze wiedzieć, że dostępne są w całej gamie kolorów według palety RAL. Można je więc dopasować do każdego stylu, np. te w kolorze antracytu wprost idealnie pasują do domów w nowoczesnym wydaniu, np. stylistyce high-tech czy industrialnej. Jasne odcienie szarości to z kolei strzał w 10-tkę dla miłośników stylu skandynawskiego. Czarny kolor to coś dla miłośników elegancji, natomiast panele w kolorze brązowym czy zielonym zachwycą osoby ceniące klasykę.

Gdzie sprawdzi się ogrodzenie panelowe?

Ogrodzenie panelowe jest wszechstronne. Można je wykorzystać zarówno do ogrodzenia domu, jak i hal produkcyjnych czy magazynowych, a także placówek edukacyjnych czy miejsc użytku publicznego. Aby zwiększyć trwałość ogrodzenia, warto zdecydować się np. na podmurówkę. Dla większej efektywności i funkcjonalności można też wybrać bramy przesuwne bądź dwuskrzydłowe. Brama przesuwna sprawdzi się lepiej gdy teren nie jest duży. Rzeczywiście nie zajmuje ona dużo miejsca. Natomiast jest ona droższa niż brama skrzydłowa.

Koszt ogrodzenia panelowego

Ogrodzenie panelowe nie jest drogie, przy czym należy pamiętać, aby nie wybierać takiego, które nie jest zabezpieczone przed korodowaniem. Np. ogrodzenie panelowe z podmurówką to koszt około 150 zł za metr bieżący. W tej cenie jest też montaż. Oczywiście można zaoszczędzić i wykonać go samodzielnie, co wcale nie jest takie trudne. Trzeba jeszcze doliczyć koszt furtki czy bramy oraz ewentualnego automatycznego napędu. Na cenę wpływa również średnica drutu.
Czym drut jest grubszy, tym cena wyższa. Podobnie rzecz ma się z wysokością, a więc im panele wyższe, tym droższe.

Montaż ogrodzenia panelowego – co warto wiedzieć?

Ogrodzenia panelowe Śląsk to świetny wybór dla ceniących wysoką jakość i niezwykłą trwałość. Wykonanie ogrodzenia możecie zlecić firmie, ale możecie też zamontować je samodzielnie. Wszelkie prace należy rozpocząć od wyrównania terenu. Trzeba więc go dobrze oczyścić, usunąć roślinność, pozostałości gruzu, czy korzeni. W razie konieczności trzeba też dosypać ziemię. Pamiętajcie, że ogrodzenia panelowe powinny być stawiane powyżej poziomu drogi. W przeciwnym razie może dojść do zalania działki. Dodatkowo jeżeli nawoziliście ziemię, to dla zwiększenia jej trwałości i stabilności należy ją zagęścić mechanicznie, czyli ubić. W następnym etapie należy dokładnie wymierzyć i zaplanować umiejscowienie wsporników. Konieczne jest zachowanie precyzji, gdyż błędy będą od razu widoczne. Trzeba odmierzyć odległość pomiędzy słupkami i sprawdzić, czy przęsła będą pasować. W razie konieczności należy je przyciąć. Należy jeszcze zamontować panele do słupków i wsunąć betonową deskę, gdy wykonujecie ogrodzenie z podmurówką.

Pewnie zastanawiacie się, czy ogrodzenie panelowe ma jakieś wady. Oczywiście, że tak, a mianowicie może korodować. Jednak dzieje się to tylko wtedy, gdy wybierzecie najtańszy model, który nie posiada zabezpieczenia antykorozyjnego.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI