Śląska Sieć Metropolitalna przygotowała garść statystyk z ostatniego półrocza funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania.
Okazuje się, że średni czas postoju to 120 minut. Codziennie realizowanych jest blisko 5000 transakcji. Do biura SPP wpłynęło łącznie 3414 reklamacji o anulowanie nałożonej kary. 447 kierowcom oddano łącznie 6 tysięcy złotych z tytułu niewydania reszty przez PIAP. Więcej informacji na grafikach przygotowanych przez operatora SPP.
Niestety ja będę kierował sprawę do sądu. Nie stojąc w miejscu gdzie trzeba płacić osoba zatrudniona w PAP wystawiła mi polecenie zapłaty ! Odwołanie nic nie dało tak więc droga sądowa to jedyne co mi zostało !
A mnie zastanawia w jaki sposób można odzyskać nadpłatę.
Idac do UM wykupuję bilet na 1h a tu szok, załatwiona sprawa w 15 minut. Czyli mam 45 min. do zwrotu.
Trzeba złożyć wniosek o zwrot, nakleić znaczek skarbowy za 10,-PLN i za 10 dni pieniądze są na koncie.
Na Zwycięstwa codziennie parkuje na chodniku pełno aut ,nie płacą za parkowanie i zastanawia mnie gdzie wtedy jest Straż Miejska ….
Należałoby na miejscach parkingowych oznaczyć (na tablicy), że jestto parking płatny, tak jak to jest w innych miastach.
A moze podajcie ile zarobilo miasto na tych parkometrach od czasu ich istnienia i czy w jaki kolwiek sposob zostaly naprawione dziury w drogach… bo kasy zarobili w ciul a dziury jak byly tak dalej sa…
Wszystko jest w tych statystykach. Wystarczy zajrzeć
a kiedy zaprezentują jak prawidłowo powinno być oznakowane miejsce parkingowe w strefie płatnej?
zapomnieli w statystykach podać jaka suma uzbierała się z pieniędzy po które nikt się nie zgłosił
A brakło statystki, jakie koszty wygenerowały parkomaty i ile zarobiła firma je onsligująca?!
A kiedy doczekamy się płatności przez komórkę albo opłacania abonamentu/ryczałtu przez internet? Zbyt skomplikowane w mieście przyszłości? Zbyt nowoczesna technologia do ogarnięcia przez specjalistów ze spółki miejskiej?