r e k l a m a


Ostatni krok na drodze do Podium. Ogłoszono przetarg na wykonawcę obiektu.

spot_img
r e k l a m a

Urząd Miasta właśnie ogłosił przetarg, w którym wybrany zostanie wykonawca hali widowiskowo- sportowej Podium.

Co ciekawe, nie tylko wybuduje on obiekt, ale również wykona tablicę pamiątkową dotyczącą inwestycji, a przed przystąpieniem do prac przedstawi symulację komputerową przebiegu ewakuacji osób z widowni hali do bezpiecznych miejsc na zewnątrz obiektu. Obiekt powstanie za 4 lata w miejscu dawnego stadionu XX-lecia.

Otwarcie ofert nastąpi 29 marca.

Jak mówi Marek Jarzębowski, rzecznik prezydenta miasta, definitywnego rozstrzygnięcia przetargu nie należy spodziewać się wcześniej niż w połowie roku.

Wykonawca na realizację powierzonego zadania będzie miał 27 miesięcy (licząc od daty zawarcia umowy).

I choć wydaje się, że to już koniec problemów z tą inwestycją, to jednak w warunkach przetargowych znalazło się zastrzeżenie dotyczące możliwości unieważnienia postępowania „w sytuacji nieotrzymania środków z unijnej dotacji lub niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA)”, przeznaczonych na sfinansowanie zamówienia. Gliwice na realizację zadania mają otrzymać 141 mln zł unijnych środków. Obiekt powstanie za 4 lata w miejscu dawnego stadionu XX-lecia.

Projekt Podium obejmuje budowę głównej hali widowiskowo-sportowej, hali treningowej oraz centrum SPA. Powstanie także wielopoziomowy garaż dla aut osobowych i autokarów na zewnątrz obiektu. W ramach inwestycji wykonane zostaną nowe zjazdy na ul. Akademicką i Kujawską.

Obiekt będzie dysponował całkowitą powierzchnią prawie 70 tys. m.kw. Powierzchnia użytkowa to ponad 56 tys. m.kw.

Na głównej widowni sportowe zmagania czy imprezy artystyczne będzie mogło oglądać 13.752 widzów, a na płycie do 2.868 osób. Prawie tyle samo widzów zmieści widownia hali treningowej.

Budowa Hali Podium jest realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa śląskiego na lata 2007 – 2013 Priorytet 6 „Zrównowazony rozwój miast”, Działanie 6.1 „Wzmacnianie regionalnych osrodków wzrostu” i dofinansowywane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
halarz
halarz
13 lat temu

no i doskonała wiadomosc !!! w końcu!

gliwiczanin
gliwiczanin
13 lat temu

podium nie jest na potrzebne!!! ludzie chcą dobrych drog i tramwaju

Antyfan
Antyfan
13 lat temu
Reply to  gliwiczanin

To właśnie Podium jest nam potrzebne. To tramwaje są nam nie potrzebne – mamy autobusy, które świetnie je zastęppują.
TAK DLA PODIUM!

realista
realista
13 lat temu
Reply to  Antyfan

Taka hala nie jest nam potrzebna. Mamy plac krakowski,który wyśmienicie taką halę zastępuje. I jest tańszy i bardziej ekologiczny, co w dobie obecnego kryzysu energetycznego jest bardzo ważne.

tomek
tomek
13 lat temu
Reply to  realista

Chyba cos przeoczyłem. Gdzie jest ten dach na placu krakowskim. I jak tam posadzic te 13 tys osób?

hang
hang
13 lat temu
Reply to  tomek

I ciekawe czy na plan Krakowski pofatygowało by się np. U2 albo narodowe mecze siatkówki?

nie-malkontent
nie-malkontent
13 lat temu

Ja się bardzo cieszę, że wreszcie będzie taki obiekt w Gliwicach. Malkontenci zawsze się znajdą. Cały czas trąbią, jakie to ważne, że w Europie miasta mają tramwaje, to niech napiszą też, że w każdym dużym mieście jest również taka hala jaką będzie Podium.

marta
marta
13 lat temu

Nie wiem jak można ciągle narzekać. Świetnie że hala powstanie. Mam nadzieje, że do Gliwic przyjadą gwiazdy. Będą fajne koncerty, zawody sportowe. Osoby, które piszą na forach, że Podium to niepotrzebna inwestycja nie mają pojęcia co jest w mieście potrzebne. Paru zrzędliwych emerytów i rencistów gada od rzeczy …

tomek
tomek
13 lat temu
Reply to  marta

To nie emeryci zrzędzą, tylko ta popisowa opozycja. Muszą narzekać i wszystko krytykować. Tak się w tym zagalopowali, że nie zauważają że za chwilę będą gliwickim marginesem.

Jacek
Jacek
13 lat temu

Tak sobie myślę, że Frankiewicz jednak ma swój pomysł na to miasto. Popieram Podium. Boli mnie za to brak NOWOCZESNYCH tramwajów, stan Starówki, nudna, jak niemowlę ulica Zwycięstwa i ilość planowanych hipermarketów. Szczególnie Focus – szkoda Huty, którą można było ciekawie zagospodarować (vide Nowe Gliwice, w Zagłębiu Ruhry daje się nowe życie także takim dużym obiektom, jakim była Huta). Dla mnie – nieodżałowana strata. O kulturze nie ma nawet co gadać. Mogłoby być o wiele lepiej za tą samą kasę. Za to są baseny, jest węzeł Sośnica, Technopark, ładny Amok, niskie bezrobocie dzięki strefie, będzie Stadion Miejski, Łabędź, czy stacja… Czytaj więcej »

@jacek
@jacek
13 lat temu

Ale co ma Frankiewiczi i UM do terenu po hucie, kiedy on nie jest i nigdy nie byl miejski ?

tomek
tomek
13 lat temu
Reply to  @jacek

Miasto sporzadza plan zagospodarowania. W ten sposób można regulować co gdzie może powstać. Nie mozesz np w strefie wybudowac sobie domku jednorodzinnego i w nim zamieszkać.

gliwiczanin od serca
gliwiczanin od serca
13 lat temu

Zdecydowana większośc mieszkańców m. glce naturalnie z zapartym tchem kibicuje tej inwestycji-z ulgą i niepokojem jednocześnie, bo tylu przeciwnikow,torpedujacych jakiekolwiek działania dla zaszczytnej idei sport i kultura czyniło wszystko zeby zapobiec i wreszcie optymistyczne wieści z nie zaściankowgo grodu.

młody
młody
13 lat temu

ej ludzie nam poczeba dobrej dyskoteki bo w gwarku jest patologia a innej fajnej nie ma.. pozdro sikornik

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

Uwaga : Wprowadzenie wymogu opracowania symulacji(projektu!) ewakuacji przed rozpoczęciem robót przez wykonawcę a po wydaniu Pozwolenia na budowę, jednoznacznie wskazuje, że inwestor posiada WĄTPLIWOŚCI w zakresie przyjętych rozwiązań projektowych. Wątpliwości w zakresie rozwiązań projektowych skoro powstały należy jednoznacznie rozwiązać przed rozpoczęciem robót bowiem powstały one w fazie cyklu inwestycyjnego przed wyłonieniem wykonawcy. To, że w międzyczasie wydano pozwolenie na budowę nie oznacza, że nie można wrócić do prawidłowości dokumentacji technicznej. Należy wznowić postępowania w sprawie pozwolenia na budowę w związku z powstałymi wątpliwościami co do dokumentacji technicznej (jej braków z punktu widzenia inwestora) a nie brnąć w jej uzupełnienia przez… Czytaj więcej »

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI