r e k l a m a


Oto druzgocące efekty akcji „Trzeźwość”

spot_img
r e k l a m a

11 osób postanowiło wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Trafili oni w poniedziałek w ręce policji. Funkcjonariusze przeprowadzili akcję „Trzeźwość”, niestety nadal są tacy, którzy kierują samochodem, mimo że pili alkohol.

Tuż po godzinie 6:00 przy ul. Wojska Polskiego w Pyskowicach policjanci z gliwickiej drogówki zatrzymali 53-letniego mieszkańca powiatu. Mężczyzna kierował samochodem pomimo zakazu orzeczonego przez sąd.

O godzinie 6:35 przy ul. Knurowskiej w Gliwicach zatrzymany został z kolei nietrzeźwy 38-latek (we krwi miał 0,82 promila alkoholu).

10 minut później na autostradzie A4 policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 62-letniego mieszkańca Zdzieszowic. Ten, również w stanie nietrzeźwym (1,3 promila), kierował samochodem ciężarowym.

O 8:40 nietrzeźwego kierowcę w bmw zatrzymano na ul. Dworcowej w Knurowie. 31-letni mieszkaniec powiatu miał we krwi 0,7 promila.

W tym samym czasie zatrzymania dokonano także w Gliwicach na ul. Staromiejskiej. Tu funkcjonariusze WRD skontrolowali 48-latka w fordzie. Mężczyzna również znajdował się w stanie nietrzeźwości, badanie alkomatem wykazało 1,3 promila.

O godzinie 11:15, tym razem przy ul. Wielickiej, w ręce policjantów z piątego komisariatu wpadł 34-latek z Bytomia jadący skodą. Ten we krwi miał 2,1 promila.

Wszystkich zatrzymanych mężczyzn czekają teraz procesy. Kierowcy utracą prawa do prowadzenia pojazdów, grożą im kary do 2 lat pozbawienia wolności. Z wyjątkiem 53-latka zatrzymanego w Pyskowicach – jemu grożą 3 lata.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
szkoda gadać
szkoda gadać
12 lat temu

Powinni rekwirować samochody i licytować…
Poza tym grzywna w wysokości rocznych zarobków…
Szybko by się nauczyli…

a gdzie sprawiedliwość
a gdzie sprawiedliwość
12 lat temu

Skoro prawo ma być równe dla wszystkich to rekwirowanie samochodów nie jest możliwe. Zarekwirowanie malucha wartego 100zł nie może być stawiane na równi z zajęciem luksusowego samochodu wartego kilkaset tysięcy złotych. A co jeżeli ktoś jedzie samochodem służbowym lub wypożyczonym? Wtedy kara dotknęła by nie nietrzeźwego a bogu ducha winnego właściciela pojazdu…

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI