Piast przegrał z hiszpańskimi kolegami Rubena

W drugiej grze kontrolnej rozegranej w Hiszpanii, podopieczni Marcina Brosza musieli uznać wyższość reprezentacji Hiszpańskiego Związku Piłkarzy (AFE) przegrywając 1:2.

Przeciwnicy objęli prowadzenie jeszcze w pierwszej części gry, strzelając bramkę po stałym fragmencie gry. Cztery minuty, po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę, gracze AFE przeprowadzili ładną akcję, której owocem było podwyższenie rezultatu spotkania na 2:0. Gliwiczanie próbowali skutecznie odpowiedzieć i sztuka ta udała im się kilkanaście minut przez zakończeniem pojedynku.

Ruben podał do znajdującego się w polu karnym Rudolfa Urbana, Słowak przyjął piłkę, obrócił się i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Wynik, do ostatniego gwizdka arbitra, nie uległ już zmianie i gliwiczanie musieli w czwartkowe popołudnie uznać wyższość Hiszpanów.

Niedawno w AFE grał np. Ruben Jurado czy Fernando Cuerda, którzy obecnie są zawodnikami Piasta Gliwice.

W czasie przerwy w rozgrywkach stowarzyszenie AFE z wolnych zawodników składa drużynę, która rozgrywa sparingi z ligowcami. Dzięki temu piłkarze mają szansę na znalezienie nowych pracodawców.

Komentarz II trenera Piasta, Dariusza Dudka: – Dzisiejsze spotkanie było dla nas cenną lekcją futbolu. Zespół AFE jest złożony z wielu doświadczonych zawodników, zaawansowanych technicznie. Hiszpanie grają cały czas na naturalnej nawierzchni, my ponownie się z nia oswajamy i widać było różnicę w operowaniu piłką. Nasi zawodnicy odbyli bardzo dobrą jednostkę treningową, ponieważ nie dokonywaliśmy żadnych zmian, piłkarze mogli się wykazać przez pełne 90 minut. Po meczu przyjdzie czas na dokładną analizę. Wyciągniemy odpowiednie wnioski, a błędy będziemy na bieżąco eliminować.

Piast Gliwice – AFE 1:2
1:0 – Jesús Alonso 23`
2:0 – Sergio Mendigutxia 48`
2:1 – Rudolf Urban 75`

Piast Gliwice: – Jakub Szumski, Adrian Klepczyński, Frank Adu, Łukasz Krzycki, Jan Buryan, Wojciech Lisowski, Rudolf Urban, Paweł Lisowski, Bartosz Szeliga, Krzysztof Kurczyński, Ruben Jurado