r e k l a m a

spot_imgspot_img

Pierwsi strażnicy byli zatrudnieni jako urzędnicy

Straż Miejska świętuje, z tej okazji w piątek, 9 września, odbyły się w mieście okolicznościowe uroczystości.

Komendant Straży Miejskiej, Jan Oszczypała, wręczył strażnikom awanse i wyróżnienia oraz okolicznościowe nagrody. Wcześniej w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny miała miejsce uroczysta msza święta w intencji SM. Później w klubie garnizonowym odbył się apel strażników.

Zastępca prezydenta miasta, Piotr Wieczorek, podczas uroczystości podkreślał, że straż miejska jest w naszym mieście bardzo potrzebna. Sami strażnicy wiedzą, że wzbudzają oni mieszane uczucia, jednak czują się potrzebni.

W gliwickiej straży miejskiej pracuje blisko 70 strażników. W ciągu w 20 lat pracowało tam ponad 150 osób. Od 2000 r. w straży miejskiej zatrudniane są kobiety.

W Gliwicach straż miejska rozpoczęła działalność w kwietniu 1991 r. Nowo powstała instytucja liczyła wówczas 18 funkcjonariuszy, którzy byli zatrudnieni na etatach pracowników Urzędu Miejskiego.

Z roku na rok rosną kompetencje strażników. Ich praca nie sprowadza się tylko do wypisywania mandatów za złe parkowanie. Walczą m.in. z dzikimi wysypiskami i spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI