Pierwsza wizyta u psychologa – ile kosztuje wizyta u psychologa prywatnie?

Psycholog, a właściwie psychoterapeuta może pomóc rozwiązać wiele problemów zarówno indywidualnych, jak i dotyczących pary czy rodziny. Coraz więcej osób boryka się z przewlekłym stresem, trudnymi doświadczeniami i traumami, które musi przepracować. Warto w takich sytuacjach poszukać pomocy. Ile kosztuje wizyta u psychoterapeuty prywatnie?

Czy można udać się do psychoterapeuty na NFZ? 

Z oferty lekarzy specjalistów można korzystać w ramach NFZ. A jak to jest w przypadku psychoterapeutów? Otóż aby skorzystać z refundowanej terapii psychologicznej należy posiadać skierowanie lekarskie. Takie skierowanie często może wystawić lekarz psychiatra. Skierowanie nie jest wymagane, gdy chcesz się udać na terapię uzależnień. Często jednak kolejki są długie i trzeba skorzystać z wizyty prywatnej.     

Ile kosztuje pierwsza wizyta u psychologa-psychoterapeuty? 

Koszty wizyty u psychoterapeuty zależne są często od jego wykształcenia i doświadczenia. Bywa, że psychiatrzy prowadzą też gabinety psychoterapii albo też zajmują się tym psychologowie kliniczni czy psychologowie z odpowiednimi uprawnieniami do prowadzenia psychoterapii. Biorąc to wszystko pod uwagę pierwsza wizyta u psychoterapeuty może kosztować od 150 do nawet 300 zł. Kolejne wizyty są już zwykle tańsze i jest to koszt od 100 do 200 zł. Na pierwszej wizycie psychoterapeuta chce jak najlepiej poznać Twój problem, ale nie zawsze od razu stawia diagnozę. Czasem może dać Ci tzw. „zadanie domowe”, czyli jakieś zadanie, cel do zrealizowania. 

Psycholog Katowice

Koszty pierwszej wizyty – terapia dla par, rodzin, terapia uzależnień 

Oczywiście psychoterapeuta prowadzi też terapię dla par czy też rodzin. Jak kształtują się ceny w takim przypadku? Warto zadzwonić i zapytać o cennik jaki posiada psychoterapeuta Katowice to miasto, gdzie można zapisać się na terapię. Sesja w przypadku terapii indywidualnej trwa od 45 do 60 minut, natomiast w przypadku terapii dla par lub rodzin od 60 do 80 minut. Koszt tej ostatniej waha się w przedziale pomiędzy 100 a 300 zł. Warto wiedzieć, że w czasie pandemii wielu psychoterapeutów wprowadziło teleterapię i z takiej oferty w wielu przypadkach także można skorzystać, a ceny za taką terapię na odległość zaczynają się od 100 zł. Niektórzy psychoterapeuci zgadzają się także na wizyty domowe. Ich ceny są znacznie wyższe i zwykle zaczynają się od 400 zł za pierwszą wizytę i od 240 zł za kolejne spotkania. Oczywiście psychoterapeuta może zajmować się także terapią uzależnień, jeśli ma ku temu odpowiednie uprawnienia. Warto wiedzieć, że taka terapia nie musi dotyczyć jedynie alkoholizmu, czy narkomanii, ale również pracoholizmu, seksoholizmu zakupoholizmu, fonoholizmu i wielu innych uzależnień. Cena konsultacji w tym przypadku wynosi często od 130 do 200 zł. Często potrzebna jest terapia codzienna dochodząca i taka prowadzona jest w ośrodkach uzależnień. Jej koszt może wynosić 3000 zł za 28 dni. Z kolei w przypadku detoksu jego koszt wynosi od 2 tys. zł za 5 dni oraz od 1500 zł za tydzień terapii stacjonarnej. Oczywiście psychoterapeuta może specjalizować się w pomocy dzieciom i jeśli Twoje dziecko cierpi na zaburzenia nerwicowe, psychologiczne, czy zachowania i emocji, to specjalista może pomóc i pierwsza wizyta to koszt ok. 150 zł. 

Psycholog Katowice

Niezależnie od tego z jakim problemem się borykasz, umów wizytę w gabinecie psychoterapii, aby go przepracować pod okiem specjalisty. Dzięki psychoterapii możesz znaleźć rozwiązanie problemu albo przynajmniej drogę do jego rozwiązania czy też zrozumieć własne postępowanie i się z nim skonfrontować.             

materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI