Podręczniki szkolne – gdzie najlepiej je kupować?

Wielkimi krokami zbliża się rok szkolny, a co za tym idzie warto pomyśleć już o kupnie nowych podręczników. Większość uczniów zabiera się za to niestety odrobinę późno, co wiąże się z koniecznością czekania w długich kolejkach w księgarni. Materiały do nauki dostaniemy bowiem właśnie tam, lub w sklepie z artykułami papierniczymi i multimediami, chociaż zwykle na początku września organizuje się specjalne kiermasze książek. Mimo wszystko zdecydowanie bardziej opłaca się rozejrzeć za konkretnymi pozycjami w okresie wakacyjnymi i zaoszczędzić całkiem spore sumy pieniędzy.

Najlepsze podręczniki dla szkół ponadgimnazjalnych

Licealiści i uczniowie techników oprócz wiedzy nauczyciela chwalą sobie jasny przekaz i klarowne tłumaczenie poszczególnych zagadnień. Właśnie dlatego, dobrą opcją będą przystępne podręczniki szkolne wydawnictw takich jak np. Nowa Era czy WSiP. Wystarczy spojrzeć na okładkę, która od razu urzeka, zaszczepiając w młodych ludziach chęć do nauki. Przepiękne, barwne ilustracje czynią cały proces przyjemnym i pomagają w lepszym zrozumieniu treści. Stąd np. seria podręczników W centrum uwagi cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów, ale również wśród nauczycieli, służąc im za wsparcie.

Ponadto, zarówno pod względem merytorycznym, jak i wizualnym książki wyróżniają się na tle konkurencji. Opracowane przez ekspertów w swojej dziedzinie, stanowią solidne źródło wiedzy dla szkół ponadgimnazjalnych. Oprócz tego uczniowie mogą skorzystać z maturalnych kart pracy w zakresie wiedzy o społeczeństwie – w wersji podstawowej, jak i rozszerzonej. Poza tym materiały te skutecznie utrwalają informacje, przyswojone podczas lekcji, gdyż nawiązują do treści podręcznika. Uczą także, jak rozumieć polecenia z arkusza maturalnego, poprzez wyjaśnienia załączone na końcu. Tak więc krok po kroku wskazują, w jaki sposób rozwiązywać zadania maturalne, wdrażając strategie wykonywania poleceń maturalnych. Aktualizują też wiadomości dotyczących życia społecznego i politycznego.

Dobrym wyborem będzie też Biologia na czasie w formie, która oswaja z zadaniami maturalnymi, przez dodatkowe  zadania typu maturalnego uporządkowane według działów i tematów z podręcznika. Podręcznik kształci też umiejętność czytania ze zrozumieniem i udzielania prawidłowych odpowiedzi (element „Jak rozumieć polecenia?”). W podręczniku znajdziemy też praktyczne wskazówki zawarte w przykładach, zaś do każdego działu dodano element „To było na maturze!”. Z kolei zestaw maturalny umożliwia przekrojowe sprawdzenie swojej dotychczasowej wiedzy i umiejętności z poprzednich lat.

Ostatnią pozycją godną uwagi jest Password Reset– Nowe wydanie podręcznika Password, autorstwa Marty Rosińskiej. Książka kształci umiejętności językowe oraz pomaga przygotowywać się do egzaminu maturalnego z języka angielskiego. Poza tym jest ona zgodna z aktualną podstawą programową, obowiązującą w szkołach ponadgimnazjalnych. Książkę nabyć można wraz z nowym Informatorem maturalnym i licznymi zadaniami do rozwiązywania. W skład serii wchodzi natomiast zeszyt ćwiczeń, podręcznik nauczyciela i ucznia.

Podsumowanie 

Podręczniki szkolne dobrze więc kupować nie tylko w księgarniach, ale także w sklepach z artykułami papierniczymi i multimediami, takimi jak Empik. Nierzadko właśnie tam można trafić na interesujące promocje i olbrzymi wybór książek. Trzeba jednak pamiętać, że lepiej przygotować się do roku szkolnego odpowiednio wcześniej. Wówczas z dużym prawdopodobieństwem koszty zmaleją i unikniemy kolejek.

materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI