r e k l a m a


Podrzucił śmieci mieszkańcom Gliwic. Samochód był oklejony

Ktoś podrzucił mieszkańcom wspólnoty przy ul. Noakowskiego stertę śmieci.

„Jedna z mieszkanek przezornie widząc, co się dzieje, zrobiła zdjęcie. Następnie zadzwoniła na numer 986, informując nas bardzo dokładnie o zajściu. Odnalezienie sprawców nie było w tym przypadku trudne, ponieważ dysponowaliśmy pełnym materiałem dowodowym, który pozwolił na sprawne i szybkie działanie” – informuje straż miejska z Gliwic.

„Sprawca oczywiście poniósł konsekwencje przewidziane prawem za swój czyn oraz został zobowiązany do niezwłocznego usunięcia odpadów. Zrobił to tak samo sprawnie, jak przy podrzuceniu” – dodaje straż.

„Oprócz opisanych już odpadów przy kontenerze zalegały też inne śmieci, które nie powinny tam być. Dzięki współpracy z administratorem tego udało się usunąć wszystko, co pozostało do usunięcia. Na zdjęciu widać, że problem został rozwiązany. Oby efekt utrzymał się jak najdłużej” – przekazują strażnicy.

Jakie przepisy chronią nas przed taką sytuacją? Art 145 Kodeksu Wykroczeń Dz.U. 2022 poz. 2151, który brzmi: § 1. Kto zanieczyszcza lub zaśmieca obszar kolejowy lub miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny nie niższej niż 500 złotych.
§ 2. Usiłowanie wykroczenia określonego w § 1 oraz podżeganie do niego i pomocnictwo są karalne.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 można orzec obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI