Podwyżki w fabryce Opla już w marcu

10 marca pracownicy gliwickiego Opla otrzymają wyższe pensje.

Płace wzrosną 3,8 proc. Początkowo wzrost wynagrodzeń miał nastąpić w połowie roku, jednak zakładowa Solidarność wynegocjowała, aby podwyżka obowiązywała od początku roku.

– Od stycznia koszty utrzymania w naszym kraju drastycznie wzrosły i pracownikom ciężko jest dopiąć domowe budżety. Po trudnych negocjacjach udało nam się przekonać pracodawcę, aby wzrost wynagrodzeń nastąpił wcześniej. 3,8 procentowy wzrost jest zaliczką na podwyżki płac, jakie mają nastąpić w czerwcu, po ogłoszeniu przez GUS wskaźnika wynagrodzeń za I kwartał – powiedział Mariusz Król, szef Solidarności w gliwickim Oplu.

Nowe wyższe wynagrodzenia w gliwickim Oplu będą wypłacane za luty, czyli 10 marca wraz z wyrównaniem za styczeń.

Każdy pracownik otrzyma aneks do umowy o pracę z nową stawką zaszeregowania od 01 stycznia 2011 r. – Nastąpi też przeliczenie i wypłacenie wszystkich innych składników zależnych od stawki zasadniczej, czyli wzrosną wynagrodzenia za godziny nadliczbowe, wynagrodzenia urlopowe, zasiłki chorobowe itd. – dodaje Król.

Gdy w maju GUS opublikuje wskaźnik wynagrodzeń za I kwartał stawki płac zostaną na nowo przeliczone.

– Zgodnie z porozumienie ta czerwcowa korekta nie może oznaczać obniżki stawki bazowej, 3,8 proc mamy już zagwarantowane – powiedział Król. Podwyżki stawek zasadniczych obejmą także pracowników agencji pracy tymczasowej.

Wcześniejsze podwyżki w gliwickim Oplu to kolejny negocjacyjny sukces zakładowej Solidarności.

– W zeszłym tygodniu dyrekcja fabryki pozytywnie odpowiedziała na nasze postulaty dotyczące przejęcia blisko 70 pracowników od agencji pracy tymczasowej – poinformował szef zakładowej „S”.

General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach zatrudnia ponad 3 000 pracowników.

Produkuje Astrę III notchback i Astra IV hatchback (5d). Trwają przygotowania do wdrożenia produkcji Astry IV hatchback (3d).

Ostatnio dzięki Solidarności gliwickiej fabryce udało się zdobyć wyłączność na produkcję Astrę IV Cabrio. – Stało się tak głównie dlatego, że nasz związek przestrzegamy zapisów europejskiego porozumienia o restrukturyzacji i przyszłości Opla, a to było jednym z podstawowych kryteriów decyzji o lokalizacji produkcji Astry Cabrio – podkreślił Król.

(NSZZ Solidarność)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gubernator
gubernator
12 lat temu

hahahaha ci co robią przy taśmach się cieszą że dostaną 2 zł podwyżki, a związkowcy ich robia w balona i biorą po 8 tysięcy co miesiąc hahahaha

majster
majster
12 lat temu

oczywiście że ich dymają na kase tak jak i nas w plastalu i innych zakladach

Grzegorz S
Grzegorz S
12 lat temu

Wiecie czego najbardziej się obawiają pracownicy Opla?
-sukcesów Solidarności.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI