r e k l a m a
spot_imgspot_img

Babcie poszukiwane, wnuczki czekają

Każda kobieta może zostać babcią, nawet ta, która nie ma swoich wnuków.

Potrzeba trochę czasu, siły i chęci, aby realizować się w tej roli. Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych przygotowało ciekawą propozycję, mianowicie można zostać przyszywaną babcią i wychodzić z dziećmi na spacer, czytać im bajki i wspólnie się bawić.

– W przedszkolach brakuje bezinteresownej miłości, zainteresowania dziećmi. Oprócz realizowania celów dydaktycznych przydałaby się taka babcia, która przytuli, poczyta bajkę – mówi Joanna Bajor z Centrum Wolontariatu przy GCOP.

Dla pań, które wychowały już swoje wnuki lub jeszcze ich nie mają adresowana jest propozycja Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych. Dobre przykłady podobnych przedsięwzięć można znaleźć zarówno w Niemczech, jak i w Polsce. Joanna Bajor z GCOP przyznaje, że z ich doświadczeń wynika, iż dojrzałe panie chcą być aktywne, dzielić się swoim czasem i energią.

W Hamburgu funkcjonują przykładowo tzw. pogotowia babcine, które wspierają rodziców w sytuacjach awaryjnych – opiekują się dziećmi podczas choroby lub nagłego wezwania do pracy.

Są też „baśniowe” babcie, które odwiedzają przedszkola i czytają bajki. I tak właśnie ma być w Gliwicach. Pomysł bardzo podoba się dyrektorce przedszkola miejskiego numer 25 w Gliwicach.

– Myślę, że to jest bardzo korzystne, zarówno dla dzieci, przedszkola jak i uważam, iż same babcie poczują pewien komfort, że mogą przebywać z małymi dziećmi – mówi Renata Kluska, dyrektorka przedszkola miejskiego nr 25.

Baśniową babcią chce zostać Teresa Ziętkowska. Sama jeszcze nie ma wnuków, ale ma za to mnóstwo wolnego czasu i chętnie spędzi go z dziećmi.

– To jest świetny pomysł, dziwię się, że nikt wcześniej na to nie wpadł – przyznaje Teresa Ziętkowska.

Warto dodać, że w zależności od możliwości i chęci, panie z Gliwic mogą poświęcić dowolną ilość czasu na wybraną aktywność. Godzina czy dwie raz w tygodniu w zupełności wystarczą.

Zgłoszenia przyjmowane są w Centrum Wolontariatu w Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowej, przy ul. Zwycięstwa 1.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wnuczek
wnuczek
13 lat temu

to już wiem co moja babcia będzie robic w wolnym czasie 🙂 musze ją zapisac

Kaśka
Kaśka
13 lat temu

to bardzo dobry pomysł, a czy wiadomo jakie przedszkola oprócz 25 przystąpia do wspołpracy?

gubernator
gubernator
13 lat temu

zamiast leżec w oknach i obgadywac sąsiadów to mogłyby ich dzieci bawic

kinia
kinia
13 lat temu

dobry pomysł ale jestem ciekawa ile się babć zgłosi 🙂

Centrum Wolontariatu
Centrum Wolontariatu
13 lat temu

Kilkanaście przedszkoli z całych Gliwic już zgłosiło wolę zatrudnienia wolontariuszek, kolejne zapewne też zechcą. Szukamy więc babć, a pracować będą mogły w przedszkolach najbliżej ich domu, aby nie musiały za daleko jeździć. Zapraszamy więc wszystkie panie chętne do pomocy!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI