Pogoda niebezpieczna dla kierowców. Sporo stłuczek

Wczoraj w naszym rejonie nastąpił gwałtowny wzrost liczby zdarzeń drogowych.

Odnotowano 19 zdarzeń drogowych w tym dwa wypadki. W odniesieniu do 7-8 zdarzeń drogowych w dniach poprzednich, może to świadczyć o wpływie złej pogody na zwiększenie liczby nieszczęść na drogach.

Naukowcy udowodnili, że zjawiska meteorologiczne oddziałują na stan psychiczny człowieka. Uczucie rozdrażnienia, zmęczenia, ogólne osłabienie, nadpobudliwość i bezsenność rejestruje się w sytuacjach niestabilnej, chwiejnej pogody, wahań ciśnienia oraz w czasie wyładowań atmosferycznych. Przede wszystkim następuje osłabienie koncentracji, większość z nas doświadcza senności.

Wydłużony czas reakcji powoduje wzrost liczby zdarzeń drogowych. Wczoraj gliwicka policja odnotowała łącznie 19 zdarzeń drogowych, w tym 2 wypadki w których ucierpiały trzy osoby.

Około godz. 7.20 w Nieborowicach na drodze krajowej nr 78 nieznany sprawca, kierujący samochodem marki Mitsubishi Space Star, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, zderzył się z wyprzedzającym go pojazdem marki Hyundai Getz, którym kierował 44-letni mieszkaniec Katowic.

Kierujący Hyundaiem wpadł w poślizg, zderzył się z samochodem marki Toyota Yaris, następnie dachował i wpadł do rowu.

Z kolei kierujący Toyotą 25-letni mieszkaniec Gliwic również wpadł w poślizg i zjechał do rowu. W następstwie zdarzenia kierujący Toyotą oraz jego 24-letni pasażer, doznali obrażeń ciała. Tutaj prośba policji do osób posiadających informacje na temat tego zdarzenia o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego KMP w Gliwicach.

Około godz. 8:05 w Gliwicach na ul. Tarnogórskiej, 43-latek kierujący autobusem marki Solaris, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na samochód marki Seat Toledo, którym kierował 35-letni mieszkaniec Gliwic, ten z kolei najechał na tył pojazdu marki Fiat Seicento, którym kierował 31-letni mieszkaniec Zabrza. W następstwie zdarzenia obrażeń ciała doznał 51-letni mieszkaniec Gliwic, pasażer Seata Postępowanie prowadzi KMP w Gliwicach.

W pozostałych zdarzeniach drogowych oprócz strat materialnych na szczęście obyło się bez obrażeń.

(KMP Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI