r e k l a m a


"To są kibice? Na mecze przychodziło 70, a na protest przyjdzie kilkuset" (TV)

spot_img
r e k l a m a

Dziś o godz. 16.00 pod gliwickim urzędem miejskim odbędzie się protest kibiców.

Fani Piasta Gliwice przyjdą protestowac przeciwko – jak mówią „fatalnym rządom wiceprezesa Piasta i zastępcy prezydenta miasta. Prezydent Zygmunt Frankiewicz i jego zastępca Piotr Wieczorek zorganizowali dziś konferencję, na której przedstawili swoje stanowisko w sprawie formułowanych zarzutów.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2011_07/20110714_konferencja_kibice_zf_pw.flv” /]
 

Oto oświadczenie wydane przez Stowarzyszenie Kibiców Piasta Gliwice

Powody protestu:

Fatalne rządy vice prezesa Piasta Jarosława Kołodziejczyka i zastępcy prezydenta Gliwic Piotra Wieczorka, którzy w sposób nieudolny próbują kierować klubem, a prowadzą do jego rozpadu.

Bardzo słabej kondycji finansowej klubu. Dzieje się tak odkąd Miasto zyskało większościowy pakiet udziałów w Piaście i obsadziła swoimi ludźmi stanowiska w klubie. Piast zawsze słynął z wypłacalności. Od reaktywacji klubu w połowie lat 90tych nigdy nie spóźniono się z wypłatą nawet o jeden dzień. Dziś piłkarze czekają po 3 miesiące na pieniądze. Dodatkowo klub zadłużył się na pół miliona zł.

Fatalnym decyzjom kadrowym. Zwolniono Piotra Należytego z posady Dyrektora ds. Marketingu i komunikacji, który w pół roku zrobił dla Piasta tyle ile nie zrobiono marketingowo w Piaście przez lata. Dziś pan Piotr pracuje w Wiśle Kraków, która walczy o Ligę Mistrzów…

Protestujemy przeciwko grze Górnika Zabrze na stadionie w Gliwicach – Jest to marketingowy strzał w głowę dla klubu jak przyznają zgodnie specjaliści od marketingu. M.in. z tego powodu z pracy w klubie zrezygnowała pani Danuta Drabik-Martowicz.
Protestujemy przeciwko temu, jak został potraktowany Jarosław Kaszowski. „Kasza” jest legendą klubu i kapitanem drużyny. Został wyrzucony z klubu w sposób żenujący i poniżający. Prezes Drabicki swoją decyzję argumentuje złymi wynikami piłkarza. Jednak badania wydolnościowe piłkarza wskazują, że ma jedne z najlepszych wyników w drużynie. Zwolniono także Pawła Gamlę, który również jest ikoną Piasta i drugim kapitanem.

Zwolnienie Grzegorza Muzi – człowieka, który w Piaście pracował od 1997r. i to on za własne pieniądze założył oficjalną stronę Piasta Gliwice oraz ją utrzymywał. Co dziwne cała trójka (Kaszowski, Gamla i Muzia) startowali w wyborach na radnych z listy PO, z której to partii został wyrzucony prezydent Miasta Gliwice Zygmunt Frankiewicz.

Są to najważniejsze powody, które zmusiły nas do organizacji Protestu.

Do naszego protestu dołączy się kilka znanych osób, których będzie można zobaczyć pod UM.

Dodatkowo informujemy, że na tą okazję zostanie zaprezentowana okolicznościowa oprawa.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
!!!
!!!
12 lat temu

Jesli trenerzy sa rowniez odpowiedzialni za wygrywanie meczy … to co w Piascie robi dalej Dudek i Brosz ? -to jest HIPOKRYZJA Panie Frankieiwcz . Do jakiej sytuacji zostal doprowadzony klub to widac – bez miasta Piast wszedl do Ekstraklasy ,a z miastem z niej spadl i ledwo dyszy w 1 lidze ! SPRZEDAJCIE TEN KLUB tak bedzie lepiej i dla was i dla klubu.

PG
PG
12 lat temu

Co za… ludzie! Przecież kibice Piasta właśnie nie jeździli na mecze specjalnie – w ramach protestu! Serce mi się łamało, gdy musiałem zawiesić moją kibicowską działalność dla wspólnego dobra – żeby świat zauważył, że coś się złego w Piaście dzieje i że kibice Piasta trzymają się razem. Liczba na meczu spadła z 1,5 tys. na 200 osób i to był nasz propagandowy sukces. Więc nie gadaj Wieczorek, że na mecze jeździło 70 osób i że to właśnie im zależało na klubie – tym co na nim zależało, strajkował razem z nami. PRZECIWKO ZŁYM LUDZIOM! WIECZOREK, KOŁODZIEJCZYK – WON!

Benek
Benek
12 lat temu

Młodsi tego mogą nie pamiętać, ale ja jeszcze pamiętam dobrze. Frankiewicz przemawia teraz jak – wypisz wymaluj – rzecznik rządu z okresu PRL, Jerzy Urban. Kiedy w latach 80-tych ludzie wychodzi na ulice żeby protestować przeciwko drożyźnie, zamykaniu niewinnych ludzi w więzieniach, życiowej beznadziei i rozpadowi kraju, Jerzy Urban mówił to samo co teraz Frankiewicz: „Ci ludzie którzy przychodzą na protest są sterowani i manipulowani, przez wiadome siły. A to co robią to zwyczajna demonstracja polityczna, politykierstwo”. Urban robił z normalnych ludzi żądających normalności wichrzycieli, agentów, przestępców. Frankiewicz to samo robi teraz z nami – jesteśmy sterowanymi kibolami, bandytami na… Czytaj więcej »

Gliwicznin
Gliwicznin
12 lat temu

hahaha tyle w temacie!! Piotr Należyty nic nie robił? hahahah

starszy pan
starszy pan
12 lat temu

co Tusk zaczął Frankiewicz niech dokończy! Zrobic porządek z kibolami, gazem ich potraktowac i wygonic z miasta skoro im się nie podoba! Oni będą rządzic naszym miastem? Oni nie pozwalają grac innym drużynom na stadionie? to za moje i innych pieniądze powstał ten stadion a te gówniarstwo nawet do pracy sie jeszcze nie wzięło a krzyczą że to ich stadion. Ich to może byc zupa w domu jak im mamusia ugotuje. Stadion jest gliwiczan a nie kiboli!!!!!

bozaj
bozaj
12 lat temu

W pierwszym komentarzu jest propozycja by Miasto sprzedało Piasta. Jestem za, tylko jest jeden problem – nikt się nie pali by go kupić. To przecież studnia bez dna w której można utopić każde pieniądze. Wobec takiej postawy kiboli miasto powinno dostrzec, że sport w Gliwicach to nie tylko piłkarski Piast ale szereg różnych dyscyplin, w wielu różnych klubach sportowych. Środki powinny być rozłożone równomiernie dla wszystkich dyscyplin sportu bo są to środki publiczne. Ale w tej sytuacji dla piłkarskiego Piasta zostanie zaledwie kilka procent tego co dostają dzisiaj.

estetka
estetka
12 lat temu

Właśnie się konczy budować taki piękny stadion. A oni zamiast podziękować protestują, bo coś im sie ubzdurało. Niewdzięczność ludzka nie ma granic.

Mario
Mario
12 lat temu
Reply to  estetka

Ogólnopolskie media nabijają się z tego „stadionu”, bo wygląda jak supermarket, przynajmniej z zewnątrz. Chyba pięknego stadionu nie widziałaś.

kosa
kosa
12 lat temu

„Sprostamy temu wyzwaniu i to będzie troszeczke trwało”- plan trzydziestoletni

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI