r e k l a m a


Policja ma mobilne centrum monitoringu i filmuje wykroczenia (TV)

spot_img
r e k l a m a

Codziennie na naszych ulicach kierowcy łamia przepisy.

Tak już jest, że każdemu może się zdarzyć błąd. Jedni się mylą, a drudzy z premedytacją łamią prawo. To jednak nie umknie uwadze policjantów, którzy jeżdżą po Gliwicach mobilnym centrum monitoringu i nagrywają wykroczenia. Wczoraj stali na skrzyżowaniu ul. Pszczyńskiej i Pocztowej. Efekt? Kilkanaście mandatów.

Tylko wczoraj w czasie kilku godzin policjanci rejestrujący zachowania kierowców na gliwickich skrzyżowaniach zarejestrowali kilkanaście poważnych wykroczeń. W działaniach użyto specjalistycznego pojazdu wyposażonego w kamery.

Jeden kierowca został pouczony, a 19 zapłaciło mandaty na łączną kwotę ponad 5 tys. zł.

Zobacz film przygotowany przez gliwicką policję

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2012_02/20120203_pocztowa_pszczynska.flv” /]
 

Skierowano też wnioski o ukaranie do sądu. Kilku kierowców zostanie wezwanych do WRD KMP w Gliwicach celem zapoznania się z zarejestowanym filmem.

Kilka dni temu na skrzyżowaniu Alei Jana Nowaka Jeziorańskiego i ul. Okulickiego policjanci z gliwickiej drogówki przeprowadzili działania, w których użyto specjalistycznego pojazdu wyposażonego w system kamerowo-monitorujący. Nieoznakowany pojazd rejestrował wykroczenia popełniane przez kierowców, którzy jadąc od strony gliwickiej strefy ekonomicznej zjeżdżali z Alei Jana Nowaka Jeziorańskiego w ulicę Okulickiego, po czym przejeżdżając przez obszar wyłączony z ruchu wracali na wymienioną drogę, omijając w ten sposób kilkadziesiąt samochodów.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2012_02/20120203_precle.flv” /]
 

Tego rodzaju postępowanie jest ewidentnym łamaniem przepisów ruchu drogowego, ale również postępowaniem nieetycznym w stosunku do innych kierowców, którzy jadąc w zatorze oczekują na swoją kolej minięcia „wąskiego gardła” tworzącego się o tej porze na wiadukcie w kierunku Zabrza.

Łamiących w ten sposób przepisy czekała niespodzianka – byli „wyławiani” z szeregu i zatrzymywani przez policyjne patrole. Najczęściej kończyło się na mandatach 100 złotowych i 1 punkcie karnym.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KCPZPR
KCPZPR
12 lat temu

Niektórym to warto by było mandat 5000 zł wręczyć!

zwykły mieszkaniec
zwykły mieszkaniec
12 lat temu
Reply to  KCPZPR

Niektórym to od razu prawko zabrać i samochód…

nick
nick
12 lat temu

Idąc dalej tym torem niektórych powinno się topić w pobliskiej Kłodnicy… Ogarnijcie się ludzie… Dla porównania: za zniszczenie mienia na kwotę 2000 winny dostał 300zł mandatu.. Moim zdaniem to jemu powinno się dowalić 5000, a nie komuś kto tylko zawrócił tam gdzie nie można, i nikt na tym nie stracił… No może poza kilkoma sekundami stojących pokornie w korku, ale to już raczej kwestia czystego chamstwa a nie strat materialnych…

ms
ms
12 lat temu

wow, w srodku leci dzien dobry tvn 😉

kris
kris
12 lat temu

super

Byku
Byku
12 lat temu

Fajny mają ten sprzęcik. Też bym tak chciał! Robi to wrażenie!

michal
michal
12 lat temu

Aaa czyli teraz juz wiem ze na terenie Gliwic działa naziemna telewizja cyfrowa 😛 TVN w furgonetce oglądali 😛
To już mogli sobie włączyć Uwaga Pirat!

Anonimowo
11 lat temu

przesada droga przy cmentarzu centralnym ,dlaczego tam nie mozna zawrocic gdzie kierowca ma to zrobic , na wjezdzie na parking cmentaza to 30 m dalej ,a dopiero niebezpieczwnstwo stworzy !!!!!

dopracuj styl
dopracuj styl
10 lat temu

taaaaak kasa z Uni idzie na wyrabianie „norm” na mandatach zamiast na relatywną poprawę życia społecznego w naszym miasteczku

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI