Sprawdź bogatą ofertę gliwickiego muzeum

Oto kolejna porcja wydarzeń, które przygotowało Muzeum w Gliwicach. Oprócz spotkania z filozofią będzie np. weekend z superbohaterami.

Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Z Czytelni Sztuki do Muzeum Narodowego

Wystawa fotografii pod tytułem „Jerzy Lewczyński. Oczyszczenie” zorganizowana w ubiegłym roku przez Czytelnię Sztuki zostanie zaprezentowana w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Gliwicka ekspozycja poświęcona jednemu z najważniejszych twórców w historii polskiej fotografii cieszyła się ogromnym zainteresowaniem widzów i uznaniem krytyków. Dla gdańskiej publiczności będzie dostępna od 9 lutego do 1 kwietnia. Wszystkie eksponowane na niej zdjęcia pochodzą z kolekcji własnej Muzeum w Gliwicach zakupionej od Kazimiery i Jerzego Lewczyńskich. Jest ona najważniejszą częścią zbioru utworzonego z dniem 1 lutego 2012 działu Fotografii Artystycznej Muzeum w Gliwicach.

Organizatorzy:
Muzeum Narodowe w Gdańsku – Gdańska Galeria Fotografii
Muzeum w Gliwicach i Czytelnia Sztuki

Zofia w Muzeum

7 lutego (wtorek) 2012, Willa Caro, godz. 16.30

Muzeum w Gliwicach zaprasza na spotkanie z filozofią. Będzie wykład, dyskusja i zielona herbata.
To pierwsze spotkanie z cyklu, w którym dyskutowane będą zagadnienia z pogranicza filozofii, psychologii i wiedzy o kulturze. Zostaną dobrane tak, by stanowić przekrojową prezentację pytań i odpowiedzi, które człowiek zadaje sobie od momentu, gdy stał się świadomy sam siebie.

Wykład „Co to jest miłość i dlaczego filozofia ma z nią coś wspólnego” wygłosi historyk filozofii – Ewa Chudyba

Organizator: Muzeum w Gliwicach
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Weekend z superbohaterem

11-12 lutego 2012, Willa Caro
Suprebohaterowie – byli z nami od zawsze i wciąż przybierają nowe wcielenia. Kapitan Planeta, Odyseusz, Goku, Achilles, Beatrix Kiddo, celtycki heros Cuchulainn, Czarodziejka z Księżyca, Spiderman, Wonderwoman. W postaci superbohatera zbiorowość zaszyfrowała swoje ideały. Każdy z nas ma swojego ulubionego superbohatera, z którym po cichu się utożsamia . Może warto poświęcić mu weekend?

Mój superbohater – warsztaty plastyczne dla młodszych i starszych

11 lutego (sobota) 2012, Willa Caro, godz. 11.00 – 13.00

W sobotę, 11 lutego, uczestnicy warsztatów plastycznych zastanowią się, jakie cechy i atrybuty powinien mieć superbohater , a później, z pomocą wprawnego rysownika, będą tworzyć własnego superbohatera.

Organizator: Muzeum w Gliwicach
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Superbohater w kulturze – wykład

11 lutego (sobota) 2012, Willa Caro, godz. 16.00
Podczas wykładu spróbujemy określić, skąd pochodzi idea bohaterstwa i jak definiowały ją rożne kultury, a także odpowiemy na pytanie, czy i czym różni się superbohater kultury masowej od starożytnych herosów oraz co z superbohaterem ma wspólnego psychoanaliza i celebryci. Wykład prowadzić będą Agata Nowak i Ewa Chudyba.

Organizator: Muzeum w Gliwicach
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Komiks dla superbohatera – warsztaty z rysowania komiksów dla młodszych i starszych

12 lutego (niedziela) 2012, Willa Caro, godz. 12.00-14.00

Niedzielne warsztaty w Willi Caro realizować będą twórcy komiksów, którzy starszych i młodszych uczestników wprowadzą w tajniki tworzenia obrazkowych historii.

Organizator: Muzeum w Gliwicach
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI