r e k l a m a
spot_imgspot_img

Policja podsumowała weekend. Pobicia, kradzieże, wypadki

W czasie minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu zatrzymali 21 sprawców przestępstw.

Ujęto też mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Dzisiaj zapadną decyzje dotyczące ich dalszych losów. W grupie zatrzymanych znaleźli się sprawcy rozboju, pobicia, kradzieży, próby wręczenia korzyści majątkowej i dewastacji mienia. Sześciu zatrzymanych to nietrzeźwi kierujący. W nocy 11 listopada policjanci z I komisariatu zatrzymali na gorącym uczynku dwóch 17-latków, którzy na Placu Inwalidów bili 21-latka. Pokrzywdzony doznał złamania nosa.

Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, grozi im 3 lata pozbawienia wolności.

Mniej więcej w tym samym czasie, knurowscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali dwóch 18-latków, którzy na ul. 1 Maja zaczepili, pobili i okradli 28-letniego mężczyznę. Sprawcy nie nacieszyli się skradzioną kartą bankomatową, komórką i płaszczem. Obaj jeszcze dziś staną przed prokuratorem, grozi im nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z WRD KMP Gliwice zatrzymali w centrum Gliwic mieszkańca woj. Lubelskiego, który będąc pod wpływem alkoholu (1,29 mg/l) prowadził motocykl. W trakcie kontroli próbował nakłonić policjantów do odstąpienia od dalszej kontroli proponując łapówkę w kwocie 1000 zł. 34-latek trafił do policyjnego aresztu, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu na drogach Gliwic i powiatu doszło do 4 wypadków drogowych, w których rannych zostało 5 osób. Odnotowano 75 kolizji, zatrzymano 13 nietrzeźwych kierowców.

Wszystkie wspomniane osoby posiadają status podejrzanych o popełnienie przestępstw. W najbliższym czasie staną przed sądami i usłyszą wyroki.

(KMP Gliwice)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI