r e k l a m a

spot_imgspot_img

Potrącenie na oznakowanym przejściu

Wczoraj, 10 maja tuż po godzinie 22.00 na ul. Wojska Polskiego w Pyskowicach doszło do potrącenia pieszej, która przechodziła przez oznakowane przejście. Kobieta z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala.

21-letni mieszkaniec Bytomia, kierujący audi, potrącił na przejściu dla pieszych 77-letnią mieszkankę Pyskowic, która przechodziła z lewej strony na prawą. Poszkodowana doznała poważnych obrażeń i została przetransportowana do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Kierującemu zatrzymano uprawnienia.

„Po raz kolejny apelujemy o ostrożność w rejonie tzw. pasów. Podpowiadamy też, i sugerujemy, aby każdy kierowca, zbliżając się do przejścia, traktował je jak normalne skrzyżowanie, na które wjeżdżając, stosujemy zasadę ograniczonego zaufania. Tym bardziej jest to zasadne, że przepisy obligują do zwalniania w rejonie przejść i ustępowania pierwszeństwa pieszemu na nie wchodzącemu. Ze względów oczywistych piesi też powinni do tej zasady się stosować” – informuje policja.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
1 rok temu

dezinformacji ciąg dalszy a płacą życiem lub jego utratą zwykli ludzie.

Nie ma pierwszeństwa dla pieszych w PL, pieszy który jest jedną nogą na przejściu ma pierwszeństwo ALE ma on to zrobić w odpowiednim momencie a NIE wtargnąć czy wskoczyć/wbiec pod auto/autobus/TIRa/konia/tramwaj/rower itp.

TU raczej młody szczyl nieokiełznał pojazdu, nie bacząc oczywiście co ma przed sobą czy w ogóle w otoczeniu.

OCZYWIŚCIE nie biegam to nie jestem biegłym w PL nomenklaturze.

P.S. promil przejść dla pieszych/rowerów w PL jest normalnych… może mniej.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI