spot_imgspot_img


Poznaj szachy! Będzie okazja w PH Arena Gliwice

10 grudnia w Centrum Handlowym Arena odbędzie się niepowtarzalne szachowe wydarzenie, którego partnerem jest Akademia Szachowa Gliwice! Będzie to wyjątkowy dzień dla wszystkich sympatyków szachów, a także osób poszukujących nowej pasji.

Na szachowym stoisku będzie można oczywiście zagrać w szachy, porozmawiać z trenerami Akademii Szachowej Gliwice i dowiedzieć się więcej na temat szachowych treningów czy rekreacyjnych zajęć prowadzonych w klubie.

Do dyspozycji odwiedzających będą jednak nie tylko klasyczne szachy, ale także nietypowe zestawy, które niewątpliwie przypadną do gustu najmłodszym. Mowa m.in. o szachach Star Wars, LEGO czy smerfowej wersji królewskiej gry!

Swoje stoisko będzie miała również platforma ChessGrow, która jest najlepszym miejscem do nauki i treningu szachowego w Internecie! Narzędzia oferowane przez ChessGrow są wykorzystywane w treningu szachowym Akademii, a 10 grudnia będą dostępne także dla odwiedzających szachowe stoisko, którzy na dostępnych tabletach będą mogli wykonywać szachowe zadania czy pograć w szachowe mini-gry.

Na miejscu będzie można także nabyć szachowe elementarze i koszulki dla dzieci czy zrobić sobie zdjęcie na tle wyjątkowej ścianki z przyjaznymi figurami szachowymi. Na pewno każdy odwiedzający szachowe stoisko znajdzie coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy na Akademię Areny
O klubie

Akademia Szachowa Gliwice jest jednym z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się klubów szachowych w Polsce.

Filarem Akademii jest silna drużyna seniorów występująca w szachowej Ekstralidze. Istniejąca niecałe 10 lat sekcja ma na swoim koncie złoty i brązowy medal Mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych, a także dwa awanse do Ekstraligi.

Bardzo mocną stroną Akademii jest także szkolenie dzieci i młodzieży. Rokrocznie pod jej skrzydłami trenuje niemal 600 młodych szachistów. Akademia współpracuje również ze szkołami i przedszkolami z regionu.

Akademia Szachowa Gliwice oferuje nie tylko treningi dla szachistów, ale także zajęcia rekreacyjne dla sympatyków szachów. Organizowane co roku Mistrzostwa Akademii Szachowej Gliwice czy Mistrzostwa Gliwic Przedszkolaków należą do jednych z najważniejszych imprez sportowych w mieście.

Siedziba klubu mieści się w nowoczesnym centrum edukacyjnym “Chatka”, które w ubiegłym roku zostało gruntownie wyremontowane i wyposażone w sprzęt umożliwiający komfortowe prowadzenie zajęć. Dziś lekcje i treningi szachów odbywają się w klimatycznym miejscu, a wśród zawodników klubu, pomimo ciągle rosnącej liczby, panuje rodzinna atmosfera.
Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI