r e k l a m a

spot_imgspot_img

Prace na tej ulicy miały potrwać chwilę, a ciągną się od roku

Zjazd z DK88 jest od ponad roku zamknięty, a końca prac nie widać. Napisał do nas w tej sprawie Czytelnik.

„Minął rok od momentu zamknięcia, a odcinek nadal pozostaje nieprzejezdny. Rozumiem inflację, problemy z materiałami. Przejeżdżam tam często i niestety końca nie widać. A skręt z DK88 na ulicę Toszecką w kierunku centrum w godzinach szczytu to nie lada wyczyn” – napisał pan Dawid.

Prace miały potrwać kilka miesięcy

Jak w styczniu ubiegłego roku informował Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach: „Na czas budowy sieci kanalizacji deszczowej w ciągu ul. Zbożowej konieczne będzie zamknięcie części tej ulicy.
3 stycznia 2022 r., z ruchu wyłączony zostanie odcinek od DK 88 do ul. Toszeckiej. Przejezdność zapewniona zostanie tylko dojeżdżającym do posesji. Objazd dla korzystających dotąd z przejazdu ul. Zbożową między DK 88 a ul. Toszecką będzie poprowadzony sąsiednim zjazdem w kierunku ul. Orląt Śląskich i dalej do ul. Toszeckiej. Prace w tym miejscu powinny zakończyć się w I kwartale 2022 r.”.

Roboty nie zakończyły się w terminie

Postanowiliśmy zapytać o sprawę w ZDM, jednak odesłano nas do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, gdyż to ich zadanie.
Skontaktowaliśmy się więc z PWiK. Okazuje się, że przedłużenie prac przy budowie sieci kanalizacyjnej w ciągu ul. Zbożowej wyniknęło z „niespodzianek”, które pojawiły się w trakcie prac.
– Pojawiły się konflikty z sieciami energetycznymi i gazowymi nieuwzględnionymi na planach. To spowodowało konieczność przedłużenia prac, które – zgodnie z umową z wykonawcą – powinny zakończyć się do 31 marca 2023 r. Po tym terminie nastąpią odbiory techniczne i ulica znów będzie całkowicie przejezdna – informuje Krzysztof Krzemiński z PWiK Gliwice.
fot. ZDM

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
1 rok temu

zlikwidujo pewno lub zostawią jako zjazd z ósemek

IMG_20230118_112145.jpg
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI