r e k l a m a


Premiera książki „Początki Politechniki Śląskiej”

Niezwykła książka o gliwickiej uczelni.

Muzeum w Gliwicach oraz Biblioteka Główna Politechniki Śląskiej zapraszają 17 lutego (czwartek) o godzinie 17.00 do Centrum Edukacyjno – Kongresowego Politechniki Śląskiej, sala „B” na spotkanie z autorem i prezentację książki: Wiesława Bąby, „Początki Politechniki Śląskiej”.
 

– Mamy nadzieję, że praca ta wyjaśniła wiele nieznanych i niezbadanych dotąd problemów związanych z dziejami gliwickiej uczelni, a także liczymy na to, że zainspiruje ona świat nauki historycznej i naszych szanownych Czytelników do dalszych badań nad dziejami uczelni w późniejszym okresie – mówi Dyrektor Muzeum w Gliwicach, Grzegorz Krawczyk.

Wiesław Bąba, „Początki Politechniki Śląskiej”.

„Politechnika Śląska w Gliwicach odegrała ważną rolę w historii powojennych Gliwic jak i całego Górnego Śląska. Na jej temat powstało wiele interesujących monografii odtwarzających w różny sposób jej dzieje. Monografie te traktują zarówno o dziejach uczelni jako całości lub tylko są historią poszczególnych wydziałów. Natomiast temat początków uczelni nie był jednak do tej pory dokładnie opracowany. (…) praca Wiesława Jana Bąby: „Początki Politechniki Śląskiej” zapełnia tę lukę i jest pod tym względem pionierska. Jest (…) interesująca i bardzo dobrze udokumentowana, co pozwala dokładnie prześledzić starania o wyższą uczelnię techniczną w województwie śląskim w latach 1922-1939”(…).

Z recenzji ksiązki
prof. UŚ. dr hab. Zygmunt Woźniczka
Uniwersytet Śląski w Katowicach

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI