r e k l a m a


Prezent ślubny, czyli ile włożyć do koperty?

Sezon na śluby w pełni! Ile włożyć do koperty, a może lepiej kupić prezent? Sprawdź, ile może wynieść Cię pójście na ślub i wesele.

Ile kosztuje pójście na wesele?

Gdy dostajemy zaproszenie na ślub i wesele, zastanawiamy się, ile aktualnie wypada podarować młodej parze. Koszt gości to nie tylko prezent, ale również przygotowanie się do uroczystości. Sama sukienka może kosztować kilkaset złotych, do tego buty (około 150 zł), torebka (100 zł), fryzjer (150 zł), manicure (120 zł).

Mężczyźnie wypada kupić nową koszulę (100 zł), krawat (100 zł), eleganckie skarpety (50 zł).. Zawsze dajemy również kwiaty lub butelkę wina. W całości wychodzi już całkiem spora kwota – około 1000 zł lub nawet ponad – na samo przygotowanie dwóch osób. Dobrym rozwiązaniem na taki dość nieprzewidywalny wydatek może być szybka pożyczka. Warto ją jednak połączyć z innymi wydatkami np. na zakup potrzebnego do domu sprzętu (np. pralki, lodówki czy zmywarki).

Prezent czy koperta?

Przyjmuje się, że jeśli para młoda nie zaznaczyła, że chciałaby dostać prezent, to wręcza się pieniądze. Prezenty nie zawsze mogą być trafione, mogą się powtórzyć lub nie być zupełnie niepotrzebne.

Widmo pustych kopert

Zdarza się – i to bardzo często – że para młoda po weselu znajduje kilka pustych kopert. To bardzo nietaktowne zachowanie. Jeśli nie mamy możliwości podarowania pieniędzy, dużo lepszym rozwiązaniem będzie napisanie kartki z życzeniami, podpisanie się i porozmawianie z młodą parą. Dla nich ważniejsza będzie Twoja obecność na ważnej uroczystości niż pieniądze.

Ile dać do koperty?

Istnieje dość niepisana zasada, że dajemy mniej więcej tyle, by zwrócił się koszt talerzyka. Obecnie liczy się mniej więcej około 250 zł od osoby, zatem jeśli idziemy w parze – warto podarować 500 zł. Oczywiście możemy dać więcej. Dajemy tyle, ile uważamy.

Wino czy kwiaty?

Należy zajrzeć do zaproszenia na ślub. Aktualnie dość często młode pary zaznaczają, co przynieść na ślub. Niekiedy rezygnują z kwiatów na rzecz wina, książek czy kuponów totolotka. Bywają też organizowane zrzutki na pomoc czy zbiórki zabawek czy odzieży dla dzieci z domów dziecka.

Jeśli pożyczka to jaka?

Szybka pożyczka może być dobrym rozwiązaniem, jeśli na ślub zostaliśmy zaproszeni w dość krótkim czasie. Obecnie panujące warunki związane z pandemią nie pozwalają dobrze zorganizować wesela i często zmieniane są obostrzenia czy limity osób. W takiej sytuacji, jeśli zostaniemy zaproszeni na ślub, który ma się odbyć niebawem, można poszukać szybkich pożyczek online.


Materiał partnera

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI