Przy Radiostacji powstanie hotel?

Otoczenie zabytkowej, drewnianej Radiostacji Gliwickiej jest coraz bardziej atrakcyjne i nadal będzie się zmieniać.

W jednym z historycznych obiektów może powstać hotel i restauracja. Miasto ogłosiło przetarg na dzierżawę nieruchomości. Kompleks zabudowań Radiostacji Gliwickiej znajduje się przy ul. Tarnogórskiej. Powstał w połowie lat trzydziestych XX wieku i zachował swój oryginalny układ. Jego centralną częścią jest wieża nadawcza – najbardziej charakterystyczny obiekt w Gliwicach, uznawany za jedną z najwyższych tego typu drewnianych budowli na świecie (111 metrów).

Teren wokół masztu został gruntownie odnowiony – urządzono tu miejsce do wypoczynku z zielenią i ławkami. Cyklicznie organizowane są tu imprezy kulturalne i sportowe. Na sąsiedniej, 3-hektarowej działce miasto planuje utworzyć centrum nauki, którego idea zbliżona jest do działającego w Warszawie Centrum Nauki Kopernik.

Natomiast budynek mieszkalny dawnych pracowników radiostacji, oznaczony numerem 131, postanowiono przeznaczyć na cele hotelarsko-gastronomiczne i wydzierżawić na okres do 20 lat. Obiekt ma 467 m2 powierzchni użytkowej, a wydzierżawiony ma zostać wraz z niezabudowaną częścią działki o powierzchni 861 m2. To budynek o modernistycznym charakterze, wpisany do rejestru zabytków, w którym zachowała się część pierwotnego wystroju – m.in. klatki schodowe z balustradami i terakotowymi okładzinami, stolarka okienna i drzwiowa.

Minimalna wysokość miesięcznej stawki czynszowej wynosi 6500 zł netto.

Licytacja odbędzie się 22 lutego w Urzędzie Miejskim w Gliwicach.

Zobacz też: Czy te budynki znajdą w końcu nabywców?

(UM Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
asdf
asdf
9 lat temu

„swietny” pomysl, a na placu wokol radiostacji niech zrobia pole namiotowe. Przy odrobinie inwestycji nawet przyczepy kempingowe bedzie mozna tam stawiac.

zwyklak
zwyklak
9 lat temu

Z urzędu coraz bardzie idiotyczne pomysły wychodzą…..

jot
jot
9 lat temu

Mi tam sie podoba pomysl 🙂

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

zrobić tam sklep z pamiątkami i restaurację a to miejsce na pewno ożyje

ormowiec
ormowiec
9 lat temu

Oto głupi sposób myślenia urzędników: wyrzucili z tej rudery mieszkańców i dali im nowiutkie mieszkania na Targowej a teraz chca żeby ktoś te rudery wyremontował. A nie lepiej było zamiast wydawać miliony n Targowej wyremontować te budynki i niech by sobie ludzie mieszkali? Teraz oni mają nowe mieszkania i się cieszą a te budynki sie szybciej rozsypia niż bedzie tam hotel.

cliper
cliper
9 lat temu

apokalipsa!miałem nadzieje ze znajdzie się ktoś kto weżmie na siebie odpowiedzialnosc za to miejsce i uczyni cos bardziej godnego!kiedys pan Jarczewski miał swietny pomysł zagospodarowanie tego miejsca-człowiek z pasją któremu obcięto skrzydła??nie umiemy promowac gliwic tak jak to robią np.zabrzańskie władze-mamy dorobek a nie urobek..wegla a nie potrafimy tego wykorzystac

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI