r e k l a m a


Roboty z Łączności zdobywają nagrody

spot_img
r e k l a m a

Roboty stworzone przez uczniów Zespołu Szkół Łączności zajęły wysokie miejsca w turnieju robotów pod nazwą Robotic Tournament.

Są to jedyne tak prestiżowe zawody organizowane w województwie śląskim. Do Rybnika na zawody zjechali się uczniowie z szkół technicznych oraz wyższych uczelni z całej Polski, oraz zagranicy (miedzy innymi Czechy, Norwegia).

Miasto Gliwice reprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół Łączności (Karol Kuna, Wojciech Kaczmarczyk, Wojciech Matula, Michał Grzywok oraz Dawid Woźnica).

Ich autorskie konstrukcje (trzy roboty) zajęły wysokie miejsca w klasyfikacji ogólnej w kategorii Follow the line (miejsce 7, 9 i 13 na 34 roboty).

Konkurencja ta polega na autonomicznym pokonaniu przez robota wyznaczonej trasy w postaci białej linii w jak najkrótszym czasie. Gliwiccy uczniowie z ZSŁ mogą się pochwalić nie tylko wysokimi miejscami ale, tak że zdobyciem nagrody publiczności (puchar i dyplom).

Młodzi konstruktorzy podkreślają, że największym problemem jest zdobycie środków na kosztowne komponenty do budowy robotów.

Jedyne wparcie finansowe do tej pory otrzymali ze szkoły. Szukają sponsorów lub innego wsparcia przy budowie autonomicznych robotów.

(fot. Wojciech Kaczmarczyk)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
łącznościowiec
łącznościowiec
12 lat temu

łączności rządzi!

maciek312
maciek312
12 lat temu

Pięknie panowie !!!:D

kokoszandry
kokoszandry
12 lat temu

kundziak

Piotrulek
Piotrulek
12 lat temu

Bardzo miła wiadomość i solidny prestiż dla naszych gliwickich konstruktorów…serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów.

ilonciajestem
ilonciajestem
12 lat temu

nooooooooooooo a potem bez pracy po tej szkole………….. ..znam takich,co teraz przy trawnikach pracuja…

uczeńłączności
uczeńłączności
12 lat temu
Reply to  ilonciajestem

jeśli ktoś wybiera profil na który jest zerowe zapotrzebowanie w Polsce, to czemu się dziwić.. poza tym – żadna praca nie hańbi! 🙂

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI