r e k l a m a


Rondo na Toszeckiej-Warszawskiej-BGW zbuduje Selgros

spot_img
r e k l a m a

Za kilka dni rozpoczną się prace przy budowie nowego ronda.

Powstanie ono na styku ulic Toszeckiej, Bohaterów Getta Warszawskiego, Składowej i Warszawskiej. Prace mają zakończyć się na początku maja. Przewidziano również remont ulicy św. Małgorzaty. Przy ul. Toszeckiej, w rejonie skrzyżowania z ul. św. Małgorzaty i Szobiszowicką, wybudowane zostaną dwie nowe zatoki autobusowe.

To jednak nie wszystko, bo jak informuje PRUiM zmodernizowane zostanie także skrzyżowanie ulic Toszeckiej, św. Małgorzaty i Szobiszowickiej. Na odcinku ul. Toszeckiej, od skrzyżowania z ul. św. Małgorzaty do nowego ronda, wymieniana będzie nawierzchnia jezdni i chodników.

Dlaczego Selgros przebuduje skrzyżowanie? Ponieważ firma buduje właśnie przy ul. Toszeckiej nową halę.

Całość robót zostanie wykonana kompleksowo, wraz z przebudową oświetlenia ulicznego i zabezpieczeniem sieci podziemnych.

Co bardzo ważne ruch zostanie utrzymany na głównym ciągu ulic Toszeckiej i Bohaterów Getta Warszawskiego. Prace wykona Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów na zlecenie SELGROS Cash&Carry.

Budowę ronda podzielono na dwa etapy.

W pierwszym pojawi się zawężenie jezdni w ciągu ulic Toszeckiej i Bohaterów Getta Warszawskiego od strony dawnego PKS. W etapie drugim, w ramach którego powstanie pierścień ronda oraz jego większa część, niemożliwy będzie czasowo wjazd z ulic Warszawskiej i Składowej w ulice Toszecką i Bohaterów Getta. Dojazd do LIDLA będzie jednak zachowany (od strony ul. Warszawskiej).

Kierowcy powinni się wówczas liczyć z kolejnym objazdem, a piesi – z przeniesieniem ruchu na drugą stronę ulicy na czas wykonywania nowych chodników.

Prace przy ul. Św. Małgorzaty będą prowadzone w sposób umożliwiający dojazd mieszkańcom.

(UM Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

33 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
szymon
szymon
11 lat temu

To teraz by dojechać do centrum z okolic os. Kopernika potrzeba 20 min w godzinach szczytu (i to wciąż dobry wynik), a jak będzie to rondo zakładam +10 min…

eM-Pe
eM-Pe
11 lat temu
Reply to  szymon

Zauważ, że to nie to skrzyżowanie powodowało tworzenie się korków, a światła na skrzyżowaniu z Jana Śliwki. Na rondzie wciąż najpopularniejszym kierunkiem będzie Toszecka do Boh. Getta i odwrotnie. Zdecydowanie ułatwi i usystematyzuje wyjazd z Warszawskiej czy Składowej skąd wyjazd szczególnie w godzinach szczytu był mocno ograniczony.

szymon
szymon
11 lat temu
Reply to  eM-Pe

Zobaczymy jak rozwiążą ruch na tym rondzie ale przecież pierwszeństwo ma ten co jest na rondzie (chyba że znaki stanowią inaczej co jest bardzo rzadkie) a aby włączyć się do ruchu czasem potrzeba anielskiej cierpliwości. Na pewno to usprawni wyjazd z Lidla w stronę centrum/os. Kopernika, ale płynność w moim przekonaniu zmniejszy się w stronę centrum od Toszeckiej.

Johny_PL
Johny_PL
11 lat temu
Reply to  szymon

JESTEŚ W BŁĘDZIE. „przecież pierwszeństwo ma ten co jest na rondzie (chyba że znaki stanowią inaczej co jest bardzo rzadkie)” To własnie znaki (uwaga na droge z pierwszeństwem przejazdu) informują, że Ci na rondzie mają pierwszeństwo. Gdyby znaków nie było, to pierwszeństwo mają wjeżdżający na rondo, bo są po prawej stronie tych, co są juz na rondzie.

Stefan
Stefan
11 lat temu

Toszecka,najbardziej zatłoczona ulica w Gliwicach.Brakowało tylko hurtowni.TRAGEDIA

hello
hello
11 lat temu

ciekawe czy będzie to kolejne rondo w stylu „10 cm do krawędzi”

miejsce tego selgrosa tra\giczne, jak można było tak karygodnie takie ważne komunikacyjnie miejsce puścić dla jakiegoś marketu, skoro i tak jest ich już za dużo w mieście :/

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

Frankiewicz tłumaczył już w radiu że miasto nie miało żadnego wpływu na selgros bo to był teren PKS i oni to sprzedali selgrosowi. Ja też uważam że to bydło no ale co zrobić….. PKS zdycha to wysprzedają tereny póki ktoś chce je kupić

tonieleżywnaszejlkompetencji
tonieleżywnaszejlkompetencji
11 lat temu
Reply to  Anonimowo

A na co oni kiedykolwiek mieli wpływ;)

AndrzejD
AndrzejD
11 lat temu
Reply to  Anonimowo

…na co nam taki prezydent który nic nie może.
Teren pod Selgrosa – Franek nie ma na to wpływu,
Teren po Hucie Gliwice – prezydent nic nie może
Klepisko wokół Qbusa – też nic się nie da zrobić
„szkieletor” przy Zwycięstwa – nie ma na to wpływu
Obwodnica zachodnia miasta – to nie my, to oni-nie da się skończyć.
itd itp – przykłady można mnożyć.
Więc jeszcze raz pytam – po co nam taki magistrat i taki prezydent którzy
nie mają wpływu na to co się dzieje w mieście, a żyją m.in. z podatków mieszkańców.

gliwicjus
gliwicjus
11 lat temu
Reply to  AndrzejD

Pan prezydent z zapałem kolekcjonuje gwoździe do swojej trumny wyborczej.

antyfan
antyfan
11 lat temu
Reply to  AndrzejD

My wiemy Andrzeju, że ty masz wpływ na wszystko co komu sprzedają twoi sąsiedzi/znajomi, ale w mieście tak to nie działa…

Ernie
Ernie
11 lat temu
Reply to  AndrzejD

Drogi Panie a wiesz co to wlasnosc prywatna? Jakbys miał działkę w dobrej lokalizacji to byś ja sprzedal marketowi czy uprawiał tam buraka pastewnego?

Alex
Alex
11 lat temu
Reply to  Ernie

Szczególnie, że buraków mamy aż nadto, co widać po niektórych komentarzach.

ka-szka
ka-szka
11 lat temu
Reply to  AndrzejD

jak wiesz o co chodzi to nie przywalaj prezydentowi, popatrz jak wygląda była szkoła na Bony. Serce boli ale jakoś nikt do właścicieli przed chwilą byłych i obecnie obecnych pretensji nie ma. Dlaczego?

gmG
gmG
11 lat temu
Reply to  Anonimowo

Prezydent ma wpływ na to jak wygląda miasto a mianowicie poprzez PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO. Gdyby zresztą nie miał to po co miałby urzędować ??

glwcn4e
glwcn4e
11 lat temu

ten selgros w tym miejscu to porazka… ja winie za to radnych, bo pks sprzedal, selgros wybudowal, ale to ONI uchwalili taki plan zagospodarowania, ktory umozliwil powstanie hali w tym wlasnie miejscu..

kierowca PKM
kierowca PKM
11 lat temu
Reply to  glwcn4e

Nie ma Focusa w innym miejscu w centrum to zbudowali nam Selgrosa. Porażka!!!!

Anfa
Anfa
11 lat temu

Cudownie polecam naszemu kochanem prezytentowi, aby wyjechał z kochanowskiego i dotarł do pyskowic jadać toszecką te 15 km w 15 minut ja czasem jade i godzine i wcale nie w godzinach szczytu.

glwcn4e
glwcn4e
11 lat temu
Reply to  Anfa

a probowalas (es) kiedys wrzucic trojke?

zzernik
zzernik
11 lat temu

Wg komunikatu KZK GOP prace powinny ruszyć dziś tj. 12.03.

eM-Pe
eM-Pe
11 lat temu

wszyscy tak narzekają jak zwykle na Franka, ale nikt nie spojrzy na to z tej strony, że rondo tam już od dawna pasowało, bo jazda po tym skrzyżowaniu szczególnie od Warszawskiej czy Składowej to była wolna amerykanka. Owszem kiepskie miejsce na hurtownię, bo wiąże się to z dodatkowym obciążeniem dróg przez tiry które ten towar muszą jakoś dowozić, chyba, że towar ten będzie dostarczany drogą kolejową co jest jednak bardzo mało prawdopodobne. Denerwuje mnie problem społeczeństwa Naszego Miasta. Cokolwiek by się nie działo wszystko i tak jest przywieszone do szyi Frankiewicza i zawsze jest źle. Na forach sami malkontenci, którzy… Czytaj więcej »

Wolne Łabędy
Wolne Łabędy
11 lat temu
Reply to  eM-Pe

Czyś Ty oszalał,grasz albo nie jesteś zorientowany? Urna to pieniądze ,ogromne pieniądze. Te posiada klasa będąca u steru od wielu lat. Nic poza „rewolucją” nie jest w stanie tej klasy zmieść z powierzchni. Nic Rewolucja to zaistnienie społeczeństwa obywatelskiego świadomego tak swoich praw jak i obowiązków a szczególnie OBOWIĄZKÓW Władze dziwnym trafem nie czynią wiele by wymóc na społeczeństwie pójście do urny. One może chcą ale tak naprawdę modlą się by poszli tylko zwolennicy. Idą ci którzy zorientowani są na daną postać bo najczęściej są od niej zależni. Przecież Pan Frankiewicz dostał 27345 głosów na 151641 czyli 18%. Statystyka jest… Czytaj więcej »

eM-Pe
eM-Pe
11 lat temu
Reply to  Wolne Łabędy

Czytaj ze zrozumieniem. Właśnie dlatego denerwuje mnie społeczeństwo Naszego Miasta. Rzesza malkontentów narzekających, że jest źle, a wszystkiemu winny jest Frankiewicz. Do wyborów nie ma przymusu. To wolny wybór społeczeństwa. Dana jednostka albo udaje się do urny, albo nie. Poparcie poniżej 20%. A gdzie pozostałe 80%? Mimo tak niskiego poparcia, to jednak otrzymał kolejną kadencję. Pieniądze tutaj nie grają roli, bo wydaje mi się, że jego kontrkandydaci mieli głośniejsze kampanie i więcej pieniędzy na nie przeznaczyli.

Wolne Łabędy
Wolne Łabędy
11 lat temu
Reply to  eM-Pe

Nie ma sensu rozprawiać o temacie z Tobą ale pociągniemy go dalej. Wiem o czym mówię i mogę to poprzeć faktami. Pomyśl .Najbliższa ekipa Pana Prezydenta z UM wybrana w demokratycznych wyborach a jakże zgodnie z prawem a jakże łyka ..moment niech policzę. ok 1mln złotych rocznie. Ekipy osób zależnych od Prezydenta czyli Spółki Miejskie a jest ich 17 bierze ..poczekaj znowu bo liczę. ok 3000000zł bez członków Rad Nadzorczych. O reszcie „moment klawiatury” 4letniej nie wspomnę. To pięć milionów złotych rocznie albo 20 milionów przez okres czterech lat. Człowieku efekt zależności jest podobny jak żarówki od prądu by zapaliła… Czytaj więcej »

eM-Pe
eM-Pe
11 lat temu
Reply to  Wolne Łabędy

Ale co ma piernik do wiatraka. Nie mówimy tu o zarobkach „elity rządzącej” czy kosztach ich utrzymania, bo to de facto jest problem każdej większej bądź mniejszej miejscowości, ba nawet na skalę krajową. Wystarczy popatrzyć co na Wiejskiej się dzieje i jakie tam daniny oddajemy by tam na górze było jak za króla Sasa „jedz, pij i popuszczaj pasa”. Mówimy tu raczej o niezadowoleniu z tego, że jednak w dalszym ciągu prezydentem Gliwic jest p. Zygmunt. Bardzo proste było „pozbycie się” Frankiewicza u władzy. Wystarczyło iść do urny i pokazać swój sprzeciw. Przytoczone przez Ciebie 18% poparcia dla niego, jest… Czytaj więcej »

AndrzejD
AndrzejD
11 lat temu
Reply to  eM-Pe

…no zgadza się. Prawdziwym dramatem tego miasta jest – po pierwsze, brak sensownej silnej opozycji, a po drugie tępe społeczeństwo o niewielkich potrzebach które wszystko ma w pupie i olewa wybory. Gliwice kiedyś były miastem inteligencji technicznej. Wraz z upadkiem po 1989 roku wielu biur projektów oraz instytutów, a z nastaniem strefy ekonomicznej zatrudniającej w większości mało wymagającą tanią siłę roboczą – mamy to co mamy. Owej większości społeczeństwa Gliwic (zresztą nie tylko Gliwic) wystarczy do szczęścia odpowiednia ilość blaszaków handlowych z tanią rozrywką i darmowymi promocjami. Takie szczegóły jak brak harmonii w rozwoju miasta, brak rozrywki na nieco wyższym… Czytaj więcej »

martine
martine
11 lat temu
Reply to  eM-Pe

Dokładnie tak jak napisał Andrzej D. Z jednym wyjatkiem. Jak dotychczas głosowałem we wszytskich wyborach. Prezydenta miasta nie wybierałem bo po prostu nie było z czego wybierać. Nawet nie dało sie wybrać mniejszego zła. Frankiewicz to człowiek butny i lekceważący głosy mieszkańców. Spróbujcie wysłać da niego maila z jakimś niewygodnym dla niego pytaniem to mimo tego ze na jego stronie widnieje napis odpisuje na wszystkie maile odpowiedzi nie uzyskacie. Na Wygodę tez nie mogłem zagłosować bo w trakcie kampanii stosował dość nieczyste zagrania a takich ludzi do rzadzenia nam nie potrzeba.

tokowal82
tokowal82
11 lat temu

Witam, Mieszkam obok budowanego Selgrosa. Budowa jest uciążliwa. Zniszczyli moją ulicę i nie ma niestety w planach naprawy jej. Mimo to myślę że ten market to trochę miejsc pracy dla ludzi którzy będą mogli z łatwością dojechać.Łabędy, Waryńskiego, Sośnica,Sikornik, Kopernik, Centrum, Zabrze…Trochę pomyśleć wypada o tym że ktoś tam będzie pracował. Nie wnikam za ile. Nie będzie to Frankiewicz. Nie Frankiewicz wyda pieniądze z ich wypłat. Łatwo jest wiecznie marudzić. Nie jestem wielkim poparciem dla Prezydenta ale warto przypomnieć że sam się nie wybrał…Warto popatrzeć na to co się dzieje w Gliwicach. Nie wszystko jest ok ale łatwiej przecie wytknąć… Czytaj więcej »

tramwaj
tramwaj
11 lat temu

Co za bzdura zamiast wybudowac rado na skrzyzowaniu Toszecka i Jana sliwki ewentualnie zabrac troche parku i jakos by to sie lepiej posówało bez swiateł.Tyle dobrze ze cos buduja bo rad w naszym miescie nozna policzyc na palcach jednej dłoni Gliwice powinny brac przykład np;z Rybnika

tomi
tomi
11 lat temu

Toszecka sie zakorkuje na maxa wkoncu Tiry bd musialy z dostawa dojechac do Selgrosa. powinni zrobic obwodnice z Toszeckiej w kierumku Łabed ,Pyskowic . wtedy by sie odkorkowala Toszecka.

M. Kopernika
M. Kopernika
11 lat temu

A co z płynnością ruchu na ul. Toszeckiej od wiaduktu kolejowego do osiedla Kopernika? Teraz w godzinach szczytu jest tragigicznie na całym odcinku.

ka-szka
ka-szka
11 lat temu

kochani, jeszcze trochę /pewnie w najbliższe wakacje/ z Kopernika i Łabęd pojedziecie Zygmuntowską, Perseusza i przez estakadę na Portową i dalej jak zechcecie, powodzenia!!

Chłopek-Roztropek
Chłopek-Roztropek
11 lat temu

A ja po przeczytaniu tych wielu komentarzy i tak uważam, że ta budowa selgrosa to CHORY POMYSŁ !!! Nie umniejszam zasług Frankiewicza, choć nie mieszkam w Gliwicach widać że wiele się tu buduje, ale dojeżdżam codziennie Toszecką do pracy do centrum i z powrotem, i coraz więcej czasu to zajmuje. Zamiast starać się rozlać ruch – kumuluje się go właśnie w tym newralgicznym miejscu i tak ważnej dla Gliwic ulicy. Przecież do tego sklepu najpierw trzeba dowieźć tony towaru, a potem tłumy będą przyjeżdżać żeby go kupić. Rondo – umówmy się – na pewno nie przyśpieszy, a wręcz spowolni ruch.… Czytaj więcej »

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI