r e k l a m a


Rozbudowa fabryki w Gliwicach. Będą miejsca pracy

BMZ Poland, największy producent baterii litowo-jonowych w Polsce, ogłosił ambitny plan rozbudowy swojej działalności poprzez budowę nowej fabryki w Gliwicach.

Nowa placówka, zajmująca powierzchnię 7 561 metrów kwadratowych, będzie specjalizować się w produkcji baterii i zestawów akumulatorowych dla pojazdów elektrycznych, w tym autobusów. Projekt ten został zatwierdzony i wspierany przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Budowa nowej fabryki rozpoczęła się w pierwszym kwartale 2024 roku i jest realizowana przez firmę New Construction Concept. Kompleks będzie obejmował nie tylko nowoczesne linie produkcyjne, ale także przestrzenie biurowe, socjalne oraz magazynowe, co zapewni kompleksową obsługę procesu produkcyjnego.

Inwestycja w Gliwicach ma na celu nie tylko zwiększenie mocy produkcyjnych BMZ Poland, ale także umocnienie pozycji firmy na rynku europejskim.

Nowa fabryka umożliwi produkcję bardziej zaawansowanych technologicznie baterii, co jest kluczowe w kontekście rosnącego zapotrzebowania na pojazdy elektryczne oraz rozwój infrastruktury związanej z odnawialnymi źródłami energii.

Rekrutacja do nowej fabryki już ruszyła.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
7 dni temu

Nie jestem pewien czy to trafiona inwestycja.Zycie pokazuje że elektromobilnosc nie jest aż taka super.Najwieksze koncerny z toyotą na czele nie rezygnują z opracowań nowoczesnych silników spalinowych a to świadczy o tym że prąd jest fajny ale skąd go brać,i to nie jest tylko na Polski problem.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI