Rozmowy o Europie w Perełce

Spotkanie z cyklu „Rozmowy o Europie” z posłem do Bundestagu Dietmarem Nietanem.

Spotkanie odbędzie się 13 listopada (wtorek) 2012 r., godz. 17.00 w Centrum Organizacji Kulturalnych „Perełka”, ul. Studzienna 6. Dietmar Nietan, poseł do Bundestagu oraz przewodniczący Federalnego Związku Towarzystw Niemiecko-Polskich w Niemczech a także znawca stosunków polsko-niemieckich oraz stosunków transatlantyckich. – Rozmawiać będziemy o Europie, naszej wspólnej przyszłości w różnorodności – zachęcają organizatorzy.

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej kontynuuje wraz z Fundacją im. Friedricha Eberta realizację cieszącego się popularnością cyklu spotkań pt.: „Rozmowy o Europie”, do udziału, w którym każdorazowo zapraszamy jedną z osobistości polskiego i/lub niemieckiego, a także europejskiego świata polityki, nauki i mediów. Z zaproszonym gościem rozmawiamy o Europie, Unii Europejskiej i jej mieszkańcach, europejskiej polityce, gospodarce, kulturze, a także o fascynacji Europą i ideą Wspólnej Europy. Nie bez znaczenia podczas spotkania są tematy dotykające najbardziej aktualnych zagadnień i wyzwań politycznych, społecznych i gospodarczych, a w tym spraw dotyczących miejsca i roli Polski oraz Niemiec w UE oraz stosunków polsko-niemieckich w ramach członkostwa w Unii Europejskiej. Tematem przewodnim będą różne poziomy integracji europejskiej oraz różnorodność w Europie vs. próby jej „ujednolicenia”.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
Prosimy o potwierdzenie przybycia (mailem, faksem bądź telefonicznie) Kontakt: Edyta Lisson, ifa-menedżerka ds. kultury w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, tel. 32 461 20 70, faks: 32 461 20 71, e-mail: [email protected]

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI