r e k l a m a
spot_imgspot_img

Ruch Chorzów będzie grał w Gliwicach? Umowa podpisana

Dziś podpisano umowę pomiędzy Piastem Gliwice a Ruchem Chorzów.

W sezonie 2012/2013 Ruch Chorzów może grać na Stadionie Miejskim w Gliwicach w roli gospodarza. Prezes Ruchu, Dariusz Smagorowicz i prezes Piasta, Józef Drabicki podpisali dziś umowę na mocy której „Niebieska” drużyna w przyszłym sezonie może przeprowadzić się na arenę w Gliwicach, która została zgłoszona we wniosku licencyjnym jako obiekt rezerwowy.

– Jesteśmy w tej chwili wiceliderem Ekstraklasy i drużyną, która ma spore szanse na wysokie miejsce w tabeli po zakończeniu sezonu. Oznacza to, że będziemy jednym z zespołów, który może reprezentować nasz kraj w europejskich pucharach. Mecze tej rangi muszą być rozgrywane na nowoczesnych obiektach, które zostaną zaakceptowane przez władze UEFY dlatego musieliśmy zapewnić sobie alternatywę. Spotkaliśmy się z władzami gliwickiego klubu, szybko doszliśmy do porozumienia i od nowego sezonu chorzowianie mogą rozgrywać mecze na stadionie Piasta – wyjaśnia Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu Chorzów.

W obecnej sytuacji obiekt przy Cichej może także nie spełnić wymogów licencyjnych PZPN dotyczących infrastruktury.

Władze klubu zrobią wszystko, aby Ruch Chorzów otrzymał zgodę na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w przyszłym sezonie. To kolejny argument przemawiający za możliwością czasowej przeprowadzki do Gliwic.

Stadion Miejski w Gliwicach to najnowocześniejsza arena sportowa w regionie.

(www.ruchchorzow.com.pl)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kibic RCh
kibic RCh
11 lat temu

w końcu będzie można dobry mecz w Gliwicach zobaczyć a nie tych kopaczy z Piasta

Gliwice
Gliwice
11 lat temu

Piast GKS!!!

Echelon
Echelon
11 lat temu

P…
PK…
PKS…

PKS GLIWICE CAŁE ŻYCIE!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI