r e k l a m a


Rusza budowa „okrąglaka” na pl. Grunwaldzkim

Dobra wiadomość dla mieszkańców Gliwic. Rozpoczyna się budowa tzw. nowego okrąglaka i restauracji parkowej na placu Grunwaldzkim.

Ta inwestycja była omawiana z zainteresowanymi gliwiczanami, a ostatnio prezydent Gliwic rozmawiała o niej z Radą Dzielnicy Wójtowa Wieś. Obiekt powstanie w parku. Będzie miał plan ośmiokąta o powierzchni około 270 m2 i duże przeszklenia, dzięki którym naturalnie wpisze się w krajobraz. „Okrąglak” będzie służył wielu celom – będzie to nie tylko obiekt gastronomiczny, ale będzie wykorzystywany również m.in. podczas imprez kulturalnych, takich jak spotkania literackie, wieczory poetyckie, minikoncerty czy wystawy.

Powstaną również zadaszone podcienia ze stolikami, które w sezonie letnim stanowić będą naturalne przedłużenie sali konsumpcyjnej. Toalety, podobnie jak cała część parterowa, zostaną dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i pozbawione barier architektonicznych.

Otoczenie obiektu ozdobi zieleń – posadzone zostaną m.in. klony, a także byliny. W związku z budową obiektu, której oczekują mieszkańcy, niezbędne będzie usunięcie kilku drzew, ale w zamian w sąsiedztwie obiektu pojawią się nowe.

Przypomnijmy, że zadanie miało być pierwotnie wykonane w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego, bo uzyskało bardzo duże poparcie mieszkańców. Ostatecznie jednak jest realizowane poza GBO, bo niemożliwe okazało się wykonanie inwestycji w ciągu jednego roku, wzrosły także zakładane koszty realizacji inwestycji.

Jak informuje Miejski Zarząd Usług Komunalnych, który odpowiada za powstanie pawilonu, obiekt ma być gotowy w drugiej połowie 2025 roku. (UM)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI