r e k l a m a
spot_imgspot_img

Siłownie na wolnym powietrzu? To doskonały pomysł (zdjęcia)

Siłownie na wolnym powietrzu są coraz popularniejsze.

Od niedawna mieszkańcy osiedla Obrońców Pokoju mogą ćwiczyć „pod chmurką” i całkowicie za darmo. Odpowiedzialny za inwestycję jest Miejski Zarząd Usług Komunalnych. Inwestycja powstała w ciągu 3 miesięcy, a mieszkańcy czekali na nią z niecierpliwością. – Jestem chyba pierwszym użytkownikiem. Przychodzę tutaj codziennie. Niedawno miałem problemy z chodzeniem, a teraz jest ze mnie sprawny emeryt – mówi pan Jan.

Rano ćwiczą tutaj dzieci i nieco starsi mieszkańcy. Wieczorem miejsce to przeżywa prawdziwe oblężenie – trenować chcą tu zarówno mieszkańcy osiedla Obrońców Pokoju, jak i inni gliwiczanie. – Przyjeżdżają tutaj ludzie z całego miasta – mówi jedna z użytkowniczek siłowni.

Pojawiło się tutaj 9 urządzeń do ćwiczeń m.in. rower/jeździec, piechur/biegacz czy masażer bioder. Stanowiska do ćwiczeń i chodniki zostały wybrukowane, a reszta terenu obsiana trawą. Oprócz urządzeń znajdują się również elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, tablice z regulaminem oraz lampy zasilane solarami.

Podobne siłownie chcieliby na pewno widzieć u siebie mieszkańcy innych gliwickich osiedli.

– Wszystko zależy od budżetu miasta. Jeżeli będą wnioski mieszkańców czy rad osiedlowych, to myślę, że urząd rozpatrzy je i w miarę możliwości nowe inwestycje tego typu będą przez MZUK realizowane – mówi Iwona Kokowicz, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.

W Gliwicach są również inne, nieco mniejsze siłownie, które znajdują się na Placu Grunwaldzkim, w Bojkowie oraz na skwerze przy ul. Dzionkarzy w Sośnicy. We wrześniu powstanie również mini siłownia w Parku Szwajcaria wyposażona w dwa urządzenia siłowe i jedno urządzenie wspinaczkowe.

Budowa obiektu na osiedlu Obrońców Pokoju finansowana była z budżetu miasta, a koszt wykonania to kwota ok. 144 tyś zł.

[nggallery id=129]

(ŁF)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szarak
Szarak
10 lat temu

Bardzo dobre i pożyteczne rozwiązania, brawa dla pomysłodawców i wykonawców. Sprawdzają się w Parku Grunwaldzkim i innych miejscach. Na pewno warto budować ich więcej dla zdrowia i zadowolenia mieszkańców. Gorąca prośba do MZUK-u, niektóre urządzenia – zamontowane wcześniej jak i ich otoczenie wymagają już konserwacji, wydłuży to ich żywotność i zwiększy bezpieczeństwo. Jeszcze raz brawa.

andrzej
andrzej
10 lat temu

Pojechałem tam rowerem i faktycznie jest to super miejsce i oby więcej takich w Gliwicach!!

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

144 tysiące złotych? Czyli za 1,5 miliona mamy 10 siłowni? To Uważam, że w ciągu 2-3 lat powinno być takich siłowni w Gliwicach kilkanaście. W każdej dzielnicy przynajmniej jedna ale warto zainstalowac tam odrazu monitoring

v
v
10 lat temu
Reply to  Anonimowo

gliwice mają ponad miliard złoty budżetu więc co to dla miasta zbudowac takie silownie wszedzue?

ka-szka
ka-szka
10 lat temu
Reply to  v

złotych skarbeczku, złotych

urywaczgwintów
urywaczgwintów
10 lat temu

Mam nadzieję,że urządzenia będą systematycznie serwisowanie a wszelkie uszkodzenia usuwane natychmiast dla bezpieczeństwa mieszkańców i aby służyły im jak najdłużej.

TESSA-Hi-Fi
TESSA-Hi-Fi
10 lat temu

WIELKIE BRAWA DALA POMYSŁODAWCÓW …URZĄD MIEJSKI w naszym kochanym mieście GLIWICE myśli o NAS.
Dziękuję .Pozdrawiam

TESSA-Hi-Fi
TESSA-Hi-Fi
10 lat temu

Dla naszych pomysłodawców którzy dbaja o zdrowie swoich wyborców …Dziekuję

jablo13
jablo13
10 lat temu

Chyba nikt z tu komentujących nie widział i nie korzystał z tych siłowni.
Jak dla mnie to niezły wałek, na którym ktoś nieźle zarobił. Dajcie mi pieniądze, które na to wydano a zrobię siłownie na wolnym powietrzu z prawdziwego zdarzenia. Na Sośnicy stare badziewne maszyny, odmalowane, na których się nie da w ogóle ćwiczyć. Wzięli jakiś „janków” do zdjęć a lemingi łykają jak to jest fajnie w tych Gliwicach.

ella
ella
10 lat temu

bardzo fajna sprawa korzystałam z moja rodziną z takich urządzeń i jesteśmy zadowoleni w sośnicy tez by sie takie coś przydało a nie takie coś co stoi i nazywa sie to ”siłownia”

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

A w Łabędach od lat istnieje siłka na wolnym powietrzu i za o wiele mniejsze pieniądze zrobiona

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI