r e k l a m a


Skwer w Bojkowie wypięknieje

spot_img
r e k l a m a

Będą nowe alejki, nowa zieleń i, co z pewnością ucieszy mamy maluchów, bezpieczny i nowoczesny plac zabaw.

Na skwerze w Bojkowie, położonym między ulicami Parkową i Spacerową, ostatnie większe prace modernizacyjne przeprowadzono kilka lat temu. Na bieżąco wykonywane były jedynie prace konserwacyjne i wymiana piasku w piaskownicach.

– Teren położony pomiędzy ulicami Spacerową i Parkową już na wiosnę powinien zasadniczo zmienić swój wygląd – wyjaśnia Justyna Przybysz, rzecznik Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych,

Co zmieni się na skwerze?

Przybędzie kilka nowych alejek. Te istniejące zachowają swój przebieg. Wszystkie wyłożone zostaną kolorową kostką brukową.

Zniknie biegnący centralnie żywopłot. Zaplanowano też wycinkę kilku drzew. W ich miejscu pojawi się nowa zieleń – skupiska kolorowych krzewów i bylin. Wokół skweru rozmieszczone będzie nowe oświetlenie.

Z terenu skweru wydzielona zostanie część przeznaczona na plac zabaw. Pojawią się tam nowoczesne urządzenia zabawowe.

Specjalnie z myślą o najmłodszych użytkownikach, aby zapewnić im bezpieczną zabawę, cały teren placu zabaw wyłożony zostanie nawierzchnią amortyzującą. Całość będzie ogrodzona.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
12 lat temu

najwyższy czas by miasto zrobiło coś dla nas pozdrawiam serdeczne

Manat
Manat
12 lat temu

Oczywiście… miasto wyda masę pieniędzy na piękną, drogą, kolorową kostkę brukową, na nowe huśtawki i idiotyczny, gadający kosz na śmieci… a jak mieszkańcy konsultowali projekt odnośnie zmiany organizacji ruchu, przystosowaniu skweru chociażby do poruszania się po nim osób niepełnosprawnych oraz przystosowania wejścia do domu kultury, gdzie spotykają się chociażby osoby chore na SM, to na to nie ma czasu ani kasy… Niech robią.. coś może dla tych dzieci będzie, chociaż obok są 3 inne place zabaw a w pozostałych miejscach dzielnicy można co najwyżej, dla zabawy, ulicę zamiatać…

Lukas
Lukas
12 lat temu

Bardzo fajnie. Mogliby też pomyśleć, żeby wyremontować ulicę, która biegnie przez Bojków. Jest w fatalnym stanie…

ccc
ccc
12 lat temu
Reply to  Lukas

’fatalny’ stan to za mało powiedziane, ul.Rolników jest tragiczna 🙂

jea
jea
12 lat temu

niec lepiej ławki oddadzą. zabrali w marcu czy kwietniu i wciąż ich nie ma.

Gliwiczanin
Gliwiczanin
11 lat temu

Uważam, że modernizacja parku jest czystą głupotą i wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Ważniejsze jest położenie nowych dróg. Ulice w Bojkowie są przystosowane jedynie pod traktory i wędrówki piesze ( szczególnie boczne drogi takie jak np. ul Spacerowa). Miasto od kilku już lat łata dziury, które po krótkim czasie tworzą się na nowo – jest to syzyfowa praca, która nigdy nie będzie miała końca. Niech miasto w końcu przestanie się tłumaczyć kanalizacjami, które nigdy nie powst., ponieważ jak twierdzi – „nie opłaca się tego robić, bo jest za mało ludzi w Bojkowie”. Więc kto to wymyślił skoro jest to rzecz (póki… Czytaj więcej »

mieszkaniec
mieszkaniec
11 lat temu

drogi w fatalnym stanie, fakt, ale ktoś mógłby pomysleć jeszcze o autobusach w naszej dzielnicy, nie wszyscy mają własny środek lokomocji a dojechać do pracy i z niej wrócić jednak trzeba

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI