r e k l a m a
spot_imgspot_img

Smaki pracy w IT

Od pewnego czasu mówi się o rynku pracownika. Pracodawcy stawiają na zapewnienie jak najlepszego komfortu pracy. W IT benefitów nie brakuje.

Karty Multisport, czy bezpłatna opieka medyczna stają się standardem. Firmy prześcigają się w pomysłach na poprawę satysfakcji pracowników. Na ilość innowacyjnych i nietuzinkowych pomysłów nie można narzekać, wiele z nich dotyczy spędzania wolnego czasu, czy zainteresowań pracowników. Naszą uwagę zwróciła gliwicka firma, która zaprasza swoich pracowników na darmowe śniadania. Co więcej, już w kwietniu zamierza zorganizować Dni Kariery, gdzie podczas śniadania będzie można porozmawiać o pracy i złożyć CV.
Przy Bojkowskiej 47 w Gliwicach od roku funkcjonują darmowe śniadania. Suto zastawiony szwedzki stół od 8 rano czeka na załogę i-systems. Nieważne czy zaczyna się pracę o 8 czy o 11 na pewno każdy się załapie. Menu jest zmienne, nie brakuje tematycznych akcentów, czy sezonowych smakołyków. Znajdzie się też coś dla wegetarian, dla każdego coś smacznego. Skąd ten pomysł?
– Geneza pomysłu była naturalna. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, często zapominamy o nim w natłoku porannych spraw, stąd pomysł, aby nasi pracownicy mogli spokojnie zjeść coś w pracy. Istotne jest nie tylko samo zjedzenie śniadania ale także jego jakość, aby było bogate w warzywa i owoce – mówi Krzysztof Jaciw – Wiceprezes Zarządu.
Poza naturalnym udogodnieniem wynikającym z oszczędności porannego czasu, śniadania w i-systems to także moment na wymianę myśli, spotkanie się z kolegami, koleżankami, chwila wytchnienia i podładowania akmulatorów. – W ostatniej ankiecie 89% pracowników wskazało ten benefit jako istotny dla ich komfortu i zadowolenia z pracy – mówi Patrycja Aleksanderek z Działu Employer Brandingu.

Firma chce iść krok dalej. – Zamierzamy promować śniadania pracownicze, zwrócić uwagę na to jak istotne jest zjedzenie porannego posiłku. Dostarcza to naszemu organizmowi energii już od rana, poprawia koncentrację, która jest w pracy niezmiernie potrzebna – dodaje Patrycja Aleksanderek.
Akcja “Dni Kariery w i-systems” ma być połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Jest to pierwsza tego typu akcja, która skierowana jest nie tylko do osób już pracujących w IT i szukających nowej pracy, ale także dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki na zawodowym rynku. Jej dodatkowym celem jest podniesienie świadomości wśród pracowników jak ważny jest ten pierwszy posiłek w ciągu dnia. Zasady akcji zostaną ogłoszone już niebawem, a pierwsze wejściówki rozdane na Inżynierskich Targach Pracy Politechniki Śląskiej w Gliwicach 6 marca.
Więcej o wydarzeniu już niebawem na: https://www.facebook.com/insideisystems/ i na łamach infogliwice.pl.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI