spot_img


Górnik Zabrze ukarany za zachowanie swoich kibiców w Gliwicach

Tego można się było spodziewać. Klub z Zabrza dostał karę za zachowanie swoich fanów podczas derbów z Piastem Gliwice.

Komisja Ligi zdecydowała, że kibice Górnika Zabrze nie zobaczą kolejnego meczu z Piastem z perspektywy trybun stadionu przy ul Okrzei. Nałożono karę zakazu wyjazdu na kolejny mecz z gliwiczanami. Dodatkowo klub z Zabrza zapłaci 10 tys. złotych za zachowanie swoich fanów.

O jakie zachowanie chodzi?

Pod koniec meczu, osoby zgromadzone na sektorze gości, próbowały podpalić flagę Piasta. Przypomnijmy, że kilka lat temu skradziono je ze stadionowego magazynu. W czasie meczu, służby porządkowe szybko zareagowały i flagi nie udało się spalić, jednak została zniszczona. Do podobnych wydarzeń dochodziło już podczas poprzednich meczów (na zdjęciu derby w 2018 r.).

Kto nakłada kary?

Komisja Ligi jest niezależnym od spółki Ekstraklasa S.A. organem rozstrzygającym w kwestiach dyscyplinarnych związanych z rozgrywkami Ekstraklasy i jej Klubami. Powstała w 2005 roku jako organ pierwszej instancji i spełnia w ramach rozgrywek funkcje jurysdykcyjne. Główną przesłanką do powołania Komisji Ligi była konieczność niezależnego, niezawisłego i transparentnego rozstrzygania kwestii związanych z rozgrywkami Ekstraklasy.

fot. Adam Ziaja

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
2 miesięcy temu

Fani?
Ktoś zna TU definicję FANa?

…w sumie, PATRIOTA, urzędnik, polityk, POLICJAnt, decydent itd. to ten sam poziom definicji w Polsce 😀

Last edited 2 miesięcy temu by Covid
Jan
Jan
2 miesięcy temu

10 tys. to chyba żart.

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI