Śpiewaj w Akademickim Zespole Muzycznym

W sercu gra ci muzyka? A może masz ochotę na niezapomnianą przygodę?

Powinieneś pojawić się 16 października w sali 888 na Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej (ul. Akademicka 2a). Wieczór przesłuchań instrumentalnych (start – godz. 17.00) i wokalnych (godz. 18.30) organizuje wtedy Akademicki Zespół Muzyczny Politechniki Śląskiej. AZM działa od 1996 roku. Od tego czasu zdobył bardzo wiele nagród i wyróżnień w konkursach i festiwalach w Polsce i poza jej granicami (m.in. w Czechach, Portugalii, Hiszpanii, Grecji, Niemczech, Estonii, Finlandii, we Włoszech, na Węgrzech, Malcie i Ukrainie).

Zespół znany jest również z organizacji gliwickich Międzynarodowych Warsztatów Muzycznych „Musica pro Europa”, których jubileuszowa 10. edycja odbyła się w październiku 2011 r.

Akademicki Zespół Muzyczny jest dość oryginalną instytucją. Łączy bowiem w swoim składzie chór i kameralny zespół instrumentalny.

Dzięki temu repertuar akademików jest o wiele bogatszy niż innych chórów, a i sumaryczna liczba koncertów, które rocznie daje Zespół (chór, zespół instrumentalny i chór w połączeniu z instrumentalistami), jest znacząca. Aktualnie AZM przygotowuje się do kolejnego sezonu artystycznego. To najlepsza okazja, aby dołączyć do składu koncertowego. W planach zespołu na najbliższy czas znajdują się m.in.: wyjazd koncertowy do Budapesztu (grudzień br.), promocja płyty adwentowo-kolędowej, konkurs chóralny w Rybniku (listopad br.), konkurs kolędowy w Będzinie (styczeń 2013 r.), nagrania płyty z aranżacjami muzyki popularnej (2013 r.), międzynarodowy konkurs w Cantonigros w Hiszpanii (lipiec 2013 r.), wyjazd koncertowy do Mołdawii i na Ukrainę (wakacje 2013 r.), organizacja XI Międzynarodowych Warsztatów Muzycznych „Musica pro Europa” (listopad 2013 r.), wyjazd koncertowy do Bawarii (grudzień 2013 r.), wyjazd koncertowy do Finlandii (2014 r.) i wiele innych… Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na: www.azm.art.pl.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
9 lat temu

Dołącz do wydarzenia i udostępnij wśród swoich znajomych! 😀
https://www.facebook.com/events/365562420195394

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI