r e k l a m a

spot_imgspot_img

Sprawdź, który z gliwickich posłów jest najaktywniejszy w Sejmie

Od ostatnich wyborów parlamentarnych minęło ponad pół roku.

To dobry czas, aby podsumować działalność posłów, którzy reprezentują nasz okręg w Sejmie. Przypomnijmy, że w 2011 roku wybraliśmy 6 osób z PO, 2 z PiS oraz 1 z Ruchu Palikota. Jeden z posłów często korzysta z sejmowej mównicy, inni w ogóle nie zabierają głosu, ale piszą sporo interpelacji.

 

Jan Kaźmierczak (PO): 0 wystąpień, 3 interpelacje. Udział w głosowaniach: 99.43% to jest 526 z 529 gł. Należy do 3 komisji: Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisja Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii – zastępca przewodniczącego i Komisja Zdrowia. Należy do kilku zespołów parlamentarnych: Parlamentarny Zespół Cyfryzacji, Innowacyjności i Przedsiębiorczości, którego jest przewodniczącym, Parlamentarny Zespół ds. Unii Metropolii, Parlamentarny Zespół Miłośników Motocykli i Samochodów, Parlamentarny Zespół Profesorów, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt.

 

Andrzej Gałażewski (PO): 3 wystąpienia, 1 interpelacja, 1 zapytanie. Udział w głosowaniach: 90.17% to jest 477 z 529 gł. Należy do 2 komisji: Komisja Spraw Zagranicznych oraz Komisja do Spraw Unii Europejskiej, w której pełni funkcję zastępcy przewodniczącego. Należy do jednego zespołu parlamentarnego: Polska Sekcja Stowarzyszenia AWEPA.

Marek Stolarski (RP): 5 wystąpień, 33 interpelacje, 2 zapytania, 3 oświadczenia. Udział w głosowaniach: 95.65% to jest 506 z 529 gł. Należy do 2 komisji: Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Działa także w podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych i ustawy o sporcie. Należy do 2 zespołów parlamentarnych: Parlamentarny Zespół ds. Analizy Skutków Podpisania Porozumienia ACTA oraz Zespół Parlamentarzystów Województwa Śląskiego (wiceprzewodniczący).

Borys Budka (PO): 5 wystąpień, 1 interpelacja, 2 zapytania. Udział w głosowaniach: 97.73% to jest 517 z 529 gł. Należy do 3 komisji: Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Komisja Ustawodawcza, Komisja Nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach, a także Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy Kodeks cywilny oraz Podkomisja stała do spraw Trybunału Konstytucyjnego. Należy do 3 zespołów parlamentarnych: Parlamentarny Zespół Cyfryzacji, Innowacyjności i Przedsiębiorczości (członek prezydium), Parlamentarny Zespół ds. Wolnego Rynku, Parlamentarny Zespół Sportowy.

Piotr Pyzik (PiS): brak wystąpień, 10 interpelacji, 2 zapytania. Udział w głosowaniach: 95.46% to jest 505 z 529 gł. Należy do 2 komisji: Komisja Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii oraz Komisja Spraw Zagranicznych. Należy do 6 zespołów parlamentarnych: Parlamentarny Zespół ds. energii wiatrowej bezpiecznej dla ludzi i środowiska, Parlamentarny Zespół ds. Obrony Wolności Słowa, Parlamentarny Zespół na rzecz Ochrony Życia i Rodziny, Parlamentarny Zespół Sportowy, Parlamentarny Zespół Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Zespół Parlamentarzystów Województwa Śląskiego.

Jerzy Polaczek (PiS): 12 wystąpień, 11 interpelacji, 3 zapytania. Udział w głosowaniach: 97.16% to jest 514 z 529 gł. Należy do 2 komisji i 1 podkomisji: Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych (zastępca przewodniczącego), Komisja Infrastruktury, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych. Należy do 5 zespołów parlamentarnych: Parlamentarny Zespół ds. Energetyki, Parlamentarny Zespół ds. Obrony Wolności Słowa, Parlamentarny Zespół na rzecz Ochrony Życia i Rodziny, Parlamentarny Zespół Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Zespół Parlamentarzystów Województwa Śląskiego.

Jacek Brzezinka (PO): 1 wystąpienie, 4 interpelacje. Udział w głosowaniach: 99.62% to jest 527 z 529 gł. Należy do 2 komisji i 2 podkomisji: Komisja Finansów Publicznych, Komisja Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, Podkomisja stała do kontroli realizacji budżetu.

 
 

Tomasz Głogowski (PO): 1 wystąpienie, 8 interpelacji, 4 zapytania. Udział w głosowaniach: 98.49% to jest 521 z 529 gł. Należy do 2 komisji: Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich (zastępca przewodniczącego), Komisja do Spraw Unii Europejskiej.

Krystyna Szumilas (minister edukacji narodowej, PO): brak wystąpień, brak interpelacji, brak zapytań. Udział w głosowaniach: 99.24% to jest 525 z 529 gł. Nie należy do żadnych komisji, podkomisji i zespołów parlamentarnych.

 

 

 

 

Dane pochodzą z oficjalnej strony internetowej Sejmu RP.

(fot. sejm.gov.pl)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kierowca PKM
kierowca PKM
12 lat temu

Stolarski mnie zaskoczył. Brakiem aktywności Galazewskiego nie jestem zdziwiony po jego ostatnim wystepie w ITV.

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

Ci to mają życie…. ci miesiąc 20 tys za nic. Tak to mozna zyc i o emeryture sie nie martwic

12345
12345
12 lat temu

Galazewski i szumilas to porazki tego okregu

Adler
Adler
12 lat temu

Minister edukacji a tu żadnych wystąpień, komisji, interpelacji. Przynajmniej obecność bardzo dobra ^_^

jarek
jarek
12 lat temu

Co dla gliwic zrobil taki głogowski lub pyzik?

bartek
bartek
12 lat temu

z tego co wiem to tylko Kaźmierczak coś robi dla miasta

nikodem dyzma
nikodem dyzma
12 lat temu
Reply to  bartek

A co robi konkretnego? BO jakoś nie widać go ani nic o nim nie słychac…więc ja jako mieszkaniec tego miasta chętnie dowiem się co konkretnego zrobił, robi i zamierza zrobic…myśle że inni tez chętnie się dowiedza…

studentwpia
studentwpia
12 lat temu

Pamiętajmy o tym, że oni nie reprezentują tylko Gliwiczan a cały Naród!

anfusia
anfusia
12 lat temu

sejm już dawno powinni zamknać, żadnego z nich nie widziałam w tv pomimo iż głownie oglądam publicystyke i wiadomości

robotnik
robotnik
12 lat temu

Pani minister jest ministrem i robić nie musi

gliwiczanka
gliwiczanka
12 lat temu

to niesamowite że wystarczą pieniądze i znajomości by działać aż w sejmie i rządzić (w pewnym stopniu) naszym krajem… Aż się odechciewa żyć, kiedy widzi się złodzieja, alkoholika i przemytnika w sejmie…

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI