r e k l a m a


Studenci Politechniki Śląskiej najlepsi na torze Silverstone

Wielki sukces studentów, którzy skonstruowali bolid Silesian Geenpower.

Zespół z Politechniki Śląskiej odniósł zwycięstwo zajmując kolejno pierwsze i drugie miejsce na podium w wyścigu lekkich pojazdów elektrycznych The Greenpower Corporate Challenge 2012 na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii.

W tegorocznej edycji wyścigu studenci Politechniki Śląskiej wystawili do startu dwa bolidy. Najdłuższy dystans 1 miejsce – 45 okrążeń – przejechał nowy bolid SG2012. Ulepszona wersja bolidu z poprzedniego roku SG2011 zajęła drugie miejsce z wynikiem 44 okrążeń.

Dodatkowo Silesian Greenpower może pochwalić się także najszybszym czasem jednego okrążenia.

Ubiegłoroczny zwycięzca zawodów zespól Simple Trug zajął trzecie miejsce. Niespodziewaną trudnością, dla zespołu okazał się ulewny deszcz, który spowodował skrócenie wyścigu z planowanych 240 minut do 160 minut. Jak się jednak okazało tak trudne warunki również nie były przeszkodą dla gliwickich studentów, którzy w wielkim stylu wgrali zawody.

Mimo zalegającej na torze wody, ulewnego deszczu eliminującego z zawodów inne zespoły oraz wiatru osiągającego w porywach kilkadziesiąt kilometrów na godzinę rekordowe czasy okrążenia okazały się lepsze niż w zeszłym roku przy pięknej pogodzie.

Przypomnijmy, iż zespól Silesian Grenpower startuje w zawodach Greenpower Corporate Challenge od 2010 r. kiedy to zajął podczas debiutu 6 miejsce oraz otrzymał tytuł „The Best Engineered Car” . W ubiegłym roku było to już 2 miejsce oraz kolejny tytuł za najlepszą konstrukcje pojazdu.. Rok 2012 okazał się przypieczętowaniem pasma sukcesów utalentowanych studentów Politechniki Śląskiej.

Projekt Silesian Greenpower ma swoje korzenie w firmie motoryzacyjnej Jaguar Land Rover, w której pracował Krzysztof Slósarczyk – student Politechniki Śląskiej przebywający na wymianie studenckiej w Coventry University. Dołączył tam do zespołu młodych inżynierów, biorących udział w projektowaniu i budowie lekkiego pojazdu elektrycznego na coroczny wyścig The Greenpower Corporate Challenge (GCC).

Na bazie zdobytego doświadczenia oraz wiedzy, powstała koncepcja stworzenia pojazdu elektrycznego na Politechnice Śląskiej z zamiarem wzięcia udziału w kolejnym wyścigu GCC.

W tym celu doszło do połączenia sił studentów z trzech wydziałów: Mechanicznego Technologicznego, Automatyki Elektroniki i Informatyki oraz Inżynierii Środowiska i Energetyki . W tegorocznej edycji projektu budowa bolidów wyścigowych była koordynowana przez dr hab. inż. Wojciecha Skarkę prof. nzw. w Pol. Śl. z Wydziału Mechanicznego Technologicznego.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lukasz
lukasz
12 lat temu

fajnie. :))

żżżżżżżżż
żżżżżżżżż
12 lat temu

nuda. co roku jest ten sam złomek?

klient
klient
12 lat temu

No to teraz produkcja seryjna i kasiora !!!

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI