r e k l a m a


Świąteczne ozdoby nie tylko w centrum miasta

Miejski Zarząd Usług Komunalnych jak co roku zajmie się świąteczną dekoracją Gliwic.

Siedem żywych drzew iglastych zostanie udekorowanych kurtynami świetlnymi oraz różnymi kolorowymi ozdobami. Dwa z nich to świerki rosnące, jeden u zbiegu ulic Bohaterów Getta Warszawskiego i Zwycięstwa, a drugi na Osiedlu Obrońców Pokoju. Kolejnych pięć to choinki też żywe, ale cięte i udekorują skwery na Pl. Krakowskim, Pl. Niepodległości, przy ul. Wolności, między ul. Obrońców Pokoju a ul. Paderewskiego oraz Park Chopina. Jak co roku przy ul. Dworcowej stanie 20-metrowa sztuczna choinka. W jej pobliżu znajdą się konstrukcje świetlne w kształcie reniferów „ciągnące” auto – kwietnik, który też zostanie udekorowany igliwiem i wężami świetlnymi.

W aucie zostanie umieszczony mikołaj. Kolejna para reniferów z saniami i mikołajem zajedzie jak w ostatnich latach na skwer Doncaster. Jeszcze jeden zaprzęg z reniferami, tym razem cały ze światełek, zawiśnie nad alejką na Placu Grunwaldzkim.

Sztuczne choinki udekorują balkon Urzędu Miejskiego i balkon Ratusza w Rynku. Oprócz choinek na balkonach dodatkowo znajdą się dwie kule świetlne i kurtyna na balustradzie (Urząd Miejski) oraz dwie konstrukcje świetlne w kształcie aniołów (Ratusz). Aniołki świetlne ozdobią balkon Palmiarni oraz latarnie na Osiedlu Obrońców Pokoju.

W pobliżu choinki naprzeciw dworca stanie konstrukcja świetlna w postaci mikołaja z workiem prezentów. Na Pl. Krakowskim już latem zostały zawieszone na drzewach kurtyny świetlne, które teraz pięknie rozświetlają korony.

Podobnie jak w roku ubiegłym, ozdoby zawieszone na latarniach świątecznie rozświetlą różne skwery w kilku dzielnicach Gliwic: Bottrop (Centrum), Korczoka–Stabika (Sośnica), Czapli/Kosów (Sikornik), Pl. Jaśminu (Wilcze Gardło), Mazowiecka–Warmińska (Żerniki), Oriona–Centaura (Osiedle Kopernika), Parkowa/Spacerowa (Bojków park).
Fontanny w mieście są atrakcją miejskich placów przeważnie latem. Chcąc to zmienić, w ubiegłą zimę na skwerze Dessau, wokół rzeźby „Chłopiec z łabędziem” rozmieszczono świetlne łańcuchy uzyskując efekt zimowej fontanny. Na podobny efekt liczymy dekorując w miejscu letniej fontanny na Pl. Piłsudskiego fontannę zimową – świetlną.

Po raz drugi gliwiczanie będą mogli wybrać się na zimowy spacer pod tunelem świetlnym, który pięknie ożywi alejkę na Pl. Grunwaldzkim.

Większość instalacji świetlnych montowanych przez MZUK opartych jest na technologii LED, co gwarantuje wyjątkowe wrażenia estetyczne. Ponadto instalacje takie nie wydzielają dużego ciepła i są całkowicie bezpieczne dla roślin i otoczenia.

Niestety rok rocznie dekoracje są niszczone i to już zanim zostaje zakończone strojenie miasta. Niszczone (zrywane) są światełka, z choinek znikają również dekoracje, a i „mikołaje” ciągle narażeni są na działania wandali.

Czy tak musi być? Środki finansowe przeznaczone z budżetu Gliwic na dekoracje świąteczne, to nie są pieniądze niczyje, ale majątek wszystkich gliwiczan. Dlatego warto interweniować, gdy widzimy osoby, które tego nie rozumieją.

Zobacz zdjęcia z ubiegłego roku

[nggallery id=53]

(MZUK)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
elo
elo
11 lat temu

no i pięknie, tylko byłoby miło, gdyby ozdoby zmieniały swoje lokalizacje, ponieważ, jeśli rok w rok te same wiszą na tej samej ulicy, to staje się dość monotonne 😉

Cichy
Cichy
11 lat temu

No i jak zwykle na zatorzu nic!!!

heloo
heloo
11 lat temu
Reply to  Cichy

To trzeba napisać do Mzuk-u na ich maila, żeby się poprawili. Ze swojego doświadczenia wiem, że odpowiadają na maile.

Anfa
Anfa
11 lat temu

Cichy to normalne widocznie na zatorzu nie mieszkaja ważne persony ten sam problem dotyka trynku, sikornika 🙂 trzeba się przyzwyczaić że w tej cześci nic nie ma. To jak z policja na akademickiej, niby jest a czeka sie godzine, niby mają alkomat ale nie ma badań 🙂

Pozdawiam ze światecznego miejsca gdzie dekoracji nie bedzie:D

Anonimowo
11 lat temu

Proszę pamiętać o Łabędach – też czekamy na jakaś ozdóbkę

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI